Jak na podlahu s OSB desek?

Od: Datum: 26.05.14 18:14 odpovědí: 4 změna: 27.05.14 13:52

Dobrý den,

rekonstruuji podlahu ve starém panelákovém bytě. Stará podlaha měla skladbu-parkety nalepeny na hobře asfaltem pod hobrou papír a pod papírem cca 4 cm slévárenského písku. Vše jsem kromě písku odstranil. (nechci zvětšovat hloubku podlahy a doplňovat ji znovu kupovaným materiálem) Mám v plánu do písku položit KVH hranoly 60x40 do výšky sousední již betonové podlahy. Hranoly chci položit pouze napříč místnosti 400 mm od sebe. Výšku hranolu dosipat liaporem. Kolem stěny nalepit diletační pásek tl. 2cm (podlaha 3,4x3,5m). Na tento připravení podklad bych chtěl položit OSB desky P/D tl. 22mm ( broušené - nebroušené?). Spoje OSB desek bych přilepil lepidlem DISPERCOLL D2 (je vhodné i pro OSB?) a k hranolům přišrouboval OSB desky vruty RAPID 2000 4x60 mm ve vzdálenosti max 150mm od sebe. Následovat bude už jen položení PVC materiálu max. ještě mirelonu pod PVC. Mýslíte, že by to šlo tímto způsobem zrealizovat? Bude OSB P/D 22mm postačovat nebo volit silnější či slabší - broušené, nebroušené? Bude lepidlo Dispercoll D2 postačovat nebo volit raději jiné?Jená se o běžně zatěžovanou podlahu v panelovém bytě. Děkuji za každou odpověď !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.14 09:35
avatar

Na takovou rekonstrukci je ideální použití s přesahem slepovaných podlahových dílců RIGIDUR,položení je jednoduché,vznikne dokonalá podlaha,na ni lze položit lino,nebo i vinylové dílce.Pod lino se mirelon dávat nesmí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutik*
Datum: 27.05.14 13:45

Porovnával jsem cenu OSB x RIGIDUR x Durelis a vyjde to o dost dráž a to: OSB 245Kč/m2 x RIGIDUR 557Kč/m2 x DURELIS 213Kč/m2 v tl. 22mm. Každá ušetřená koruna dobrá pokud to splní účel. U durelis desek se obávám uvolňování formaldehydu proto ji nechci do ložnice použít OSB jsou prý na tom co se týče formaldehydu lépe.

Datum: 27.05.14 12:33
avatar

kutiku,

pokud jsem dobře pochopil popis, klidně to tak provedte. Já bych zvoli ale šrouby TX 55, desky OSB chy dal malinko slabší, ale ve dvou vrstvách (lépe se vynese zatížení) a slepit hrany k sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutik*
Datum: 27.05.14 13:52

Právě jsem zvažoval zda použít dvě slabší vrstvy nebo jednu silnou. Vzhledem k tomu že budu spoje slepovat a desky přišrubovat k roštu mohla by jedna postačovat? Jedná se o finanční úsporu dvě vrstvy vychází dráž. Vruty Rapid nepotřebují předvrtání otvoru a navíc mají pod hlavou drážky pro lepší zapuštění do materiálu, proto se mi zdály lepší než klasické vruty tx.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.