Jak na nadkrokevní izolaci?

Od: Datum: 25.05.14 13:18 odpovědí: 7 změna: 30.05.14 09:28

Dobrý den, letos mě čeká rekonstrukce střechy na rodiném domku. Budeme mít podkrovní pokoje a z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro nadkrokevní zateplení. Po kalkulaci od firmy která mi vyrazila dech jsem nucen zhotovit střechu svépomocí a s šikovnými řemeslníky na dílčí úkony. Z množství informací, které na internetu jsou nejsem schopen vybrat si nejvýhodnější variantu...Poraďte mi prosím nejvhodnější skladbu střechy, materiály, popřípadě i výrobce a pracovní postup. Vazbu mi udělá kamarád, který nemá žádné zkušenosti s nadkrokevkou. Pak pobytí palubkami 18mm, parotěska, izolace 16cm, vodotěsná folie, kontralatě připevněné vruty do krovů, laťování 5x4cm a pálená taška. Je tato skladba dobrá? Dále si nevím rady s přesahem střechy. Nebudu přeci izolovat prostor mimo budovu, jak tedy nahradím 16cm izolace? Pomocným roštem nebo fošnou pod kontralať?Jsem naprostý laik a nechci se dopustit chyb. Všem předem moc děkuji za názor a rady. Rodina je na cestě a další půjčky nepřichází v úvahu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 25.05.14 13:56

každopádně 16 cm. izolace, je sakra málo.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 25.05.14 15:02
Tak jestli to bude z PUR peny, odpovida to cca 28cm vaty. Neni to.zle ale, chtelo by to vice. Idealme ekvivalent 40 cm vaty.
Pro tazatele. Nadkrokevka byva oproti bezne izolaci o cca 20% drazsi. Nez se dopustit chyb, radeji kupte paletu cihel a celou strechu zvednete o 40 cm a udelejte izolaci klasickou. Pokud na tom.trvate, tak konec strechy dejte fosnu na stojato a na to late.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.05.14 23:03

Díky za odpověď, chceme mít přiznanou vazbu a proto budem dávat nadkrokevku. Uvidím jak to bude cenově vycházet a kdyby nám to nezbořilo rozpočet, tak zkusím dát silnější izolaci jak doporučujete. Hlavně mě zajímá jestli skladba střechy jak jsem popsal nahoře je správná...díky Radek

Datum: 25.05.14 19:47

Mám dojem že 16 cm je doporučené minimum pro naši polohu. Sám jsem dával 2 x 12 cm Knauf insulation tak aby druhá vrstva kryla spoje té první - tedy na vazbu. Trámy mám 14 cm, použil jsem přímý záves abych docílil žádanéch 24 cm. Na lepení parotěsky doporučuji pásku z Lidlu 3M (šedá) jedno balení kolem 80,-Kč. K upevnění parotěsky ke trámům sponkovačku, kterou jsem podmazával silikonem.

Izolaci jsem kupoval přes net vyšla mě o hodně levněji než v obchodě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.05.14 23:08

Těch 16cm nadkrokevky odpovídá 28cm klasického orsilu. Díky za tip s tou páskou a sponkovačkou, každá úspora se počítá Hlavně mě zajímá jestli ta skladba střechy jak si jí představuju je OK. Díky za odpověď Radek

Datum: 26.05.14 09:44

Radku, pouštíte se do složitého díla, bez odborných znalostí. Taky velmi drahého řešení.

studejte několik dní možnosti a hlavně detaily.

http://www.isover.cz/inovace-…zatepleni-nad-krokvemi-isover

Vůbec nevím jakou izolaci chcete použít, ale 16 cm je opravdu málo.

"Jsem naprostý laik a nechci se dopustit chyb. ... Rodina je na cestě a další půjčky nepřichází v úvahu."
Zde je Vaše zdůvodnění pro jiný způsob zateplení střechy.

Od: vasek*
Datum: 30.05.14 09:28

nedávno jsem narazil na toto řešení od Knauf Insulation, vypadá to dobře i cena http://www.stavbadomusvepomoc…omoci-v-dome-pana-jiriho.html

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.