Vodovodni pripojka

Od: Datum: 25.05.14 12:06 odpovědí: 2 změna: 25.05.14 14:49
Dobry den, otazka smeruje k vodovodni pripojce, nekde v rozmezi hl uzaveru vody na ulici a domovniho uzaveru u hodin , prasklo potrubi, kdo hradi opravu, a pokud ja jako vlastnik, mohu rozvod provest ja k hl. uzaveru? Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 25.05.14 12:07

po vodoměr je to vodáren..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 14:49

Vlastníkem vodovodní přípojky je vlastník připojeného pozemku, nebo stavby, pokud se výjimečně neprokáže, že v minulosti převedl její veřejnou část (ve smyslu vyhlášky č. 144/1978 Sb., změněné a doplněné vyhl. č. 185/1988 Sb.) tehdejšímu správci vodohospodářské infrastruktury. U novějších přípojek (realizovaných po přijetí zák. č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu) je, dle od stavce 6, vlastníkem přípojky (zřízené po dni účinnosti tohoto zákona) ten, kdo ji na své náklady pořídil. U napojení na vodovodní řad (navrtávací pas) a vodoměrné sestavy platí stejná pravidla jako u nově budovaných přípojek.

Opravy a údržby: Zákon ukládá provozovateli zajišťovat opravy a údržbu přípojek uložených na veřejném prostranství ze svých provozních nákladů. Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru (§ 34 zákona 128/2000 Sb., o obcích). Při nevyhovujícím stavu přípojky bývá třeba vyměnit přípojku celou, přičemž tuto výměnu hradí v plné výši její vlastník, tedy majitel objektu. Opravy a údržbu vodoměrných šachet hradí ve všech případech vlastník vodovodní přípojky, bez ohledu na to, na jakém pozemku je šachta umístěna.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.