Vlhkost na půdě

Od: Datum: 25.05.14 10:12 odpovědí: 1 změna: 25.05.14 11:47

Dobrý den,

prosím o radu:

na RD jsme udělali podkroví a zateplení vatou 22 cm (od firmy). Stěny, strop. Ale nad stropem - ve špičce, musel zůstat prostor s pochozí lávkou pro kominíka a ten je nezateplený, zateplený je pouze strop. V zimě nastal problém a to že vlhkost v tomto prostoru dosáhla 90 % a na trámech se začala tvořít plíseň. Pozvali jsme firmu, aby termokamerou zjistila uniky tepla, které tam byly a to jsme vyřešili doplněním vaty do míst, které termokamera ukázala jako nedostatečně zateplené. Také jsme pozvali firmu, která pokrývala střechu aby v paropropustné folii ve špičce štítu udělala ještě otvory, aby prostor mohl lépe odvětrávat.

Když ale prší, tak je tam stejně vlhkost 70 %.

Kolik procent vlhkosti by tam mělo být? Co ještě udělat, aby prostor lépe větral - umístit do střechy nějakou vetilační turbínu? Čím ošetřit trámy, aby nedošlo k tomu, že trámy chytnou plíseň?

Museli jsme měnit i stropní trámy, které právě chytly plíseň a dřevo bylo úplně jako papír. Dům je starý, má 110 let a střešní trámy jsou původní.

Děkuji moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 11:47

Dobrý den.To je složitá situace co popisujete.Odkáži Vás na specialistu přes střechy pana Jutu. www.estrechy.cz

doplněno 25.05.14 11:50:

oprava pan Rypl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.