Čerpadlo zapíná vypíná

Od: Datum: 24.05.14 13:43 odpovědí: 6 změna: 24.05.14 23:00

Zdravím všechny mám čerpadlo z nádrží nádrž asi 100 l při odběru vody litr zapne čerpadlo vypne a stále dokola nádrž je skoro plná vody ale nevím zda by byl špatný spínač nebo dofoukat vzduch do nádrže chci se zeptat pokud vzduch fouknu do prázdné nádrže přes spodní kohout zda to pomůže ventilek tam nemám a z boku co jsem kdysi přifoukl tak je to dost zarezlé poradte prosím co zkusit moc všem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.14 14:02

Je tam málo vzduchu,proto se pořád zapíná,měl jsem to samé a vždy pomohlo přes ventilek na čerpadle přisát vzduch.U mě to bylo jednoduché.Teď máme 3 roky nový darling a dělá si vše sám.Nikdy tam nic nepřifukuji.Pokud máte na mysli fouknout vzduch do prázdné nádrže(po vypuštění vody,tak to si nejsem jistý,jestli to pomůže.Tedy ono to asi trochu po napuštění pomůže,ale za chvíli se to bude opakovat a přece pořád nebudete vypouštět a napouštět vodu.Podle toho jak píšete,to bude něco staršího.Možná by bylo dobré zvážit koupi nového.Já mám za 8.000,ale koupíte už i za 3.500.Otázka je,jak ten levný dlouho vydrží.Kamarád instalatér mi doporučil ten co mám s tím,že to nejlepší to není ale za ty peníze to je dobré.U toho starého jsem připouštěl vzduch tak po 14 dnech.Bylo to sice jednoduché ale zase se mi nelíbilo pořád lízt do sklepa s blbým přístupem k tomu darlingu.Pokud ale nechcete investovat do nového tak snad poradí někdo lépe.Zdravím

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.05.14 14:24
Vypněte elektriku.. Povolte kohout na spodku, nechte vytéct vodu z nádrže, zavřete kohout. Nádrž bude plná vzduchu. Zapněte elektriku. Voda stlačí vzduch. To je u nádrže bez gumového vaku nejjednodušší.
doplněno 24.05.14 20:39: U starších dárlingů byl na vstupu čerpadla přivzdušňovací ventil. Dalo se nastavit množství přisávaného vzduchu. U nádržek s vakem už není potřeba, tam je ventilek na nádrži. Vy potřebujete dostat vzduch do spokečného prostoru. Jak píši výše.

Od: kedar76
Datum: 24.05.14 14:32

mám stejný problém taky to řeším co a jak

Datum: 24.05.14 17:20

Na svoji otázku jste si sám odpověděl. Je to vzduchem. ještě jak ho tam dostat . Nevím jaký máte přesně typ , tak se těžko radí. Pokud budete mít ještě nějaký problém je dobré sem napsat přesně typ a nebo ještě lépe dát fotografii. Přeji hodně zdaru.

Datum: 24.05.14 19:35

Je to starý tip sigma nádrž je válcová asi kolem 80- 100l co bývaly dříve z darlinkem z boku se asi dofukovala

Datum: 24.05.14 23:00

potřebujete toto

http://www.aquapumpe.cz/www-c…i-ventilek-G-1-4-Ms-kompletni

položka č.11 na sácí přírubě čerpadla, jako náhradní díl pak toto

http://www.aquapumpe.cz/www-c…etni-ventilek-pryzova-gumicka

doplněno 24.05.14 23:03:

odstavte čerpadlo, vypustte cca 20l vody (pokud máte 100l zásobník) a s novým přisávacím ventilkem už to bude fungovat samo - to přisávání vzduchu do tlakové nádoby; nové vodárničky už mají gumový vak, proto je tam běžný ventil jak u bicyklu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.