Jak vypnout pračku? NUTNÉ

Od: Datum: 23.05.14 23:32 odpovědí: 6 změna: 24.05.14 00:47

Prosimvás, mám problém, o půl osmé jsem dala prát jednu věc do pračky, chtěla jsem, aby to bylo rychle, ale ono doteď pere. Dala jsem to na jedničku na 40 stupňu a stiskla jsem tlačítko, kde bylo napsáno "1/2", myslela jsem, že se to udělá z polovičního množství vody a bude to rychlejší. Nevyznám se v tom, doma neperu (máma). Když už se to pralo asi hodinu, tak jsem to chtěla ukončit a vypla jsem to, jenže tam zůstala ta voda a nešlo to otevřít. Pak jsem se to pokoušela ukončit ještě asi dvakrát. To se to jako pere pokaždé znova? Panebože, už čtyři hodiny se pere jedna věc, co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.14 23:40

Na programátoru (velkém knoflíku) najdi symbol odstřeďení či vypuštění vody (většinou 9 a 10). Symbol spirály či vaničky s šipkou dolů - výpusť.

1/2 skutečně napustí méně vody

čím nižší teploty, tím kratší čas. Třeba vyvářka 90° je tuším dvojka a pere kolem 2 hodin. Zase na 30 to máte za půl hodiny.

Většinou program yzačínají od velkých teplot po odstředění a vypouštění vody.

Pračka se odblokuje sama po zastavení cca po 2 - 5 minutách. Není důvod tam mlátit jednu věc a vypustit se dá vždy programem dodatečně (tedy tím vypouštěcím, kdy běží z celé pračky jen sací čerpadlo a nic jiného a trvá to cca 1 minutu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 23.05.14 23:41
avatar

Dobrý den, pokud je na pračce nějaký otočný "čudlík" tak s ním pomalu otáčejte a najděte polohu, kdy se vypustí voda - potom zkuste pračku vypnout a snad se otevřou i dvířka.

Snad tedy po vytažení kabelu ze zásuvky. Ovšem, může tam být blokace. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 23:44
avatar

Možná by nebylo od věci si přečíst návod. Tam by to mohlo být napsaný. Tady nikdo nemá křišťálovou kouli, aby viděl, jakou pračku máš doma a jak se dá vypnout.

Ale je jasný a logický, že dokud je v pračce voda, tak, že nepůjde otevřít. Některý pračky mají program na vypuštění vody, u jiných se musí dát jen ždímání, během kterého se vypustí voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 23:44

Zdravím. Pokud to chceš hned ukončit tak zmáčkni tlačítko hlavního vypínače . Nastav programátor na odstřeďování a znovu zapni. Po skončení odstředění bude zámek dveří ještě asi minutu blokovaný a pak ti to půjde otevřít.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 24.05.14 00:13
avatar

Nevím jakou konkrétně máte pračku, ale z logiky věci:

Když je míň vody, tak se to musí dýl prát, aby se to vypralo stejně, jako ve větším množství vody.

Záleží podle navoleného programu, ale hodina není nic mimořádného. Máme na pračce programy od 15min do 1:50h. Normální praní 50min. Ovšem program Barevné ECO, spotřebuje míň vody (o10l), oproti normálnímu praní, zato více el.energie (cca o třetinu) a trvá 1:33h. Takže to praní s půlkou vody by tomu odopovídalo.

A ano, pokaždé jak jste to vypla a znova zapla, tak se program spustil znova od začátku.

Jak to vypustit už poradili kolegové.

doplněno 24.05.14 02:39:

@mapel: Tak proč se teda používá tolik vody, když stačí polovina?

A proč Eco programy (jak u pračky, tak myčky) s menší spotřebou vody perou delší čas?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.05.14 00:47
avatar

Pokud je to moderní pračka, tak po vypnutí a znovs zhrubs zs 15 minut nové zapnutí znamená praní od začátku.. Nejlépe se podívst do návodu jak se nastavuje vypouštění a vypustiti vodu. 1/2 neznamená kratší, ale jen polovina vody. Čas zůstává stejný a není nikdy delší. Jednu košili vyperu ve 2l vody stejně jako ve 4 litrech, jenom ve druhém případě spotřebuji více vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.