Bouda s elektřinou?

Od: Datum: 23.05.14 22:36 odpovědí: 2 změna: 23.05.14 23:51

Dobrý večer,

dnes jsem dostala vyúčtování spotřeby elektřiny a zaujala mně položka "úhrada nákladů spojených s podporou elektřiny", která se zde objevila nově. Vzhledem k časovému dělení v období roku je patrné, že nahrazuje položku "podpora elektřiny z obnovitelných zdrojů". Cenový pokles ceny el. energie byl jen velký hunbug. Přepočetla jsem si fakturu na sazby, platné od 1.1.2014 za celé fakturované období a při spotřebě 2034 kWh bych uspořila 325 Kč, což je 16 haléřů/kWh, nebo 27 Kč/měsíc.

Jistě, podle dodavatele se bude cena lišit, ale půjde jen o desetikačky/rok. Podle mně, zase z nás udělaly blbce!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 23.05.14 22:52

Blbce z vas nikdo neudelal, jenom nerikali uplnou pravdu, jak to tak v reklamach byva. Cena kterou platite se sklada z nekolika slozek a vlastni silova elektrina tam tvori cca 46%.

Mrknete sem http://www.neonpower.cz/inpage/rozdeleni-ceny-elektriny/ Je to pro rok 2013, taze letos tam budou neatrne zmeny. No a tady je to vypsano vse http://www.cez.cz/cs/elektrin…se-sklada-cena-elektriny.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.14 23:51

Nešlo o reklamu xy dodavatele. Bylo to zveřejněno všeobecně pro dodávky el. v novinách, tel. zprávách. Zakopaný pes je v zákoně o obnovitelných zdrojích, kde došlo k chybě a tím k iluzi, že tato položka nepůjde na vrub odběratele. A to je ten klam a podvod. Napravili to vyhláškou.

Skladbu ceny el. energie vidím přehledně na faktuře. V podstatě mně zajímá cena 1kWh za fakturovaný rok a ta se u mého dodavetele pohybuje od 5,47 do 5,58 za sledovaných 6 let. Takže vcelku šul-nul, ani razantní zdražení, ani nějaká úspora.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.