Prodej domu

Od: Datum: 22.05.14 15:31 odpovědí: 3 změna: 22.05.14 23:32

Prosím o radu se zkušeností prodeje domu, jak vybrat realitku - prodáváme dům na Hanspaulce v Praze a nechceme udělat chybu při výběru. Děkuji @cscsc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.14 16:37
avatar

V životě bych něco takového přes realitku neprodával. Lidi vám ruce utrhají jen vyvěsíte 1. inzerát, tak na co realitka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 16:44

Většna Realitek chtějí "schrábnout" co největší balík peněz pro sebe.Na Hanspaulce bude cena domu dost vysoká a z toho si realitka "ukrojí" značnou část.Souhlasím s kolegou a prodejem bez realitky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 23:32
avatar

Připojuji se k předchozím názorům, realitkám se vyhněte! netroufáte-li si na prodej sami, najděte si notáře nebo právníka, kterému můžete důvěřovat, nejlépe někoho, koho Vám doporučí člověk, kterého dobře znáte, a na kterého se můžete spolehnout.

Vyzkoušet můžete portál BezRealitky.cz, kde si můžete připlatit za právní servis.

Pokud realitku, tak jedině tu, s níž udělal dobrou osobní zkušenost některý Váš příbuzný nebo dobrý známý. Určitě nespoléhejte na "reference" z internetu.

doplněno 22.05.14 23:38:

Pokud byste se přece jenom rozhodli pro RK, dejte si na čas s podpisem smlouvy, vyžádejte si ji předem k prostudování a zkonzultuje ji s právníkem, kterého si vyberete sami.

Právníka i notáře si vybírejte sami, nevyužívejte služeb těch, koho Vám doporučí RK (ti budou na straně RK).

A nedoporučuji podepsat realitce exkluzivitu. Pak by měla provizi zajištěnu i kdyby pro Vás neudělala nic. Pokud byste pak dům prodali sami, platili byste RK tučnou "smluvní pokutu".

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.