Cesta k pozemku

Od: Datum: 22.05.14 05:52 odpovědí: 5 změna: 28.05.14 14:03

Dobrý den, chceme koupit stav. pozemek. Ten je však z hlavní cesty oddělen jiným a vede k němu vyčleněný nezpevněný pruh o šířce 2,5m.

bude tento pruh stačit pro stavební povolení? Pozemek je v uzemním plánu výstavby.

děkuji

Y


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.14 07:37
avatar

Komunikace o šíři 2,5 m by měla být dostačující i pro výstavbu, jen je třeba si ohlídat na katastru aby tato komunikace byla věcným břemenem trvalým.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 08:50
avatar

Ono take zalezni na vzdalenosti od cesty k domu. Hasici maji nejake normy. Myslim, ze se to resi kdyz je vzalenost od zpevnene komunikace delsi nez 50m. U nas chteli vybudovat tocnu, ale nakkonec sme to zvladli udelat jinak. Sire cesty by mela byt 3.5m. My mame 3m. Mozna se normy zmenili, ale overil by jsem si to na hasicich

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ccc
Datum: 22.05.14 10:04

2,5m je málo, vjezd na pozemek má být aspon 3,0m. Ale ověřte přesné podmínky u stavebního úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 22.05.14 14:41

Jezdím ke svém po poli a nikoho to nezajímá jak je to široké. A takových nemovitostí je. Ale doporučil bych vám pro relevantní info si zajít, zavolat na stavební úřad. Nahlédnout do NV 591/2006 - požadavky ohledně staveniště + zákon o stavebním řád § 79 aj. Pokud obec vyčlenila stav. pozemky, jistě počítá s komunikací, nahlédněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 14:03

Podle § 20 odst. 7 vyhlášky č. 501/2006 Sb. "Ke každé stavbě rodinného domu nebo stavbě pro rodinno rekreaci nebo souvislé skupině těchto staveb musí vést zpevněná pozemní komunikace široká nejméně 2,5 m a končící nejdále 50 m od stavby. Pro hasičský záchranný sbor pak šířka veřejného prostranství jehož součástí je tato komunikace musí být v šířce nejméně 3,5 m (umožňuje požadovaný příjezd požárního vozidla a zásah požárních jednotek); přesné zákonné ustanovení si z hlavy nepamatuji. Bude záležet jak daleko bude situovaná stavba rodinného domu od kapacitně vyhovující veřejné pozemní komunikace, neboť pokud by takový příjezd byl možný (např. RD bude stát do 50 m od stávající místní komunikace), pak je na Vás, jak široký pruh pozemku povede k Vašemu pozemku. Je však nutné kalkulovat o pozemku dostatečně širokém pro umožnění příjezdu osobního vozidla na pozemek RD.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.