Odhlučnění pokoje

Od: Datum: 21.05.14 14:25 odpovědí: 8 změna: 21.05.14 21:07

Zdravím, chtěl bych se poradit ohledně utlumení zvuků pocházejících z mého pokoje. Jde o to, že velmi rád hraju s přáteli do celkem pozdních hodin a chtěl bych co nejvíce ztlumit zvuky vycházející z mého pokoje. Zvuková izolace celého pokoje by mě vyšla podle všeho docela draho, proto bych rád izoloval pouze tu část pokoje, kde mám stůl (kout v rohu). Díval jsem se už na různé akustické pěny, ale nevím moc, jak je použít. Napadlo mě, že bych udělal něco jako mobilní stěnu (pojízdnou plentu), pokrytou akustickou pěnou, ale nevím zda by to fungovalo dobře, protože to pravděpodobně je úplná hloupost.
To je asi tak vše, co mám na srdci. Hlavně potřebuji zjistit jak použít akustickou pěno (nebo cokoli), aby to bylo nejúčinnější.
Přikládám stručný náčrt, jak bych si to asi představoval. Nebo případně podle čeho můžete dávat tipy na vyřešení této situace.
http://gyazo.com/e052a5bcdb1e6cd07bc90757037e596d
(červená část - oblast kde se nachází stůl, modrá plocha - pokoj, kde nechci ať jde hluk)

PS: tenhle dotaz píši na více webů, protože opravdu potřebuji v tomto oboru poradit

Předem mnohokrát děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.05.14 14:37
avatar

Dobrý den, nepíšete, co hrajete. Pokud myslíte na hudební nástroje, tak se Vám odhlučněním změní akustika prostoru a možná Vás hraní přestane bavit. Navíc si myslím, že odhlučnění jen části místnosti nic neřeší (strop a podlahu). Pokud hrajete hry na PC, tak si pořiďte sluchátka a do mikrofónu nekřičte. Zdravím!

doplněno 21.05.14 16:40:

Těžko říci - bude to takový paraván. Chtělo by to i vršek a tak si udělat takovou odhlučněnou kabinu. Ovšem, jak to bude vypadat je jedna věc a jestli se v tom neudusíte je druhá věc. A pokud jde o zvuk obecně, tak někdy ani tak nevadí hlasitost, jako basové tóny do podlahy.

Možná i "poštelovat" toto (pokud to můžete regulovat). Jinak, dříve se na odhlučnění užívala i ta papírová plata na vajíčka, která se lepila na stěnu. Nevím, možná by stačil závěs se silnou látkou a při hraní ho za sebou zatáhnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tassen54
Datum: 21.05.14 16:32

Je to ta druhá varianta, sluchátka mám a nekřičím. Ale opravdu by mně zajímalo jestli by to mohlo být realizovatelné a alespoň trochu účinné.

Od: tassen54
Datum: 21.05.14 17:42

Teď jsem se díval a existují i akustické paravany, jsou ale drahé, tak nevím zda není lepší nějaký vyrobit.

Datum: 21.05.14 17:01
avatar

Docela účinné a levné "odhlučnění pokoje" ,zvuková izolace,je nalepit na stěny plata od vajec,ne ta malá na deset a s víkem ale velká!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tassen54
Datum: 21.05.14 17:22

Ano, ale ono se mi nechce takhle oblepovat stěny celého pokoje, je docela velký, proto se ptám právě tu druhou možnost, kde bych těmi věcmi nemusel pokrýt takovou plochu.

Od: martink*
Datum: 21.05.14 19:22

Já vám z osobní zkušenosti můžu říct, že pokud máte subwolfer tak nepomůže nic. Tam kde jsem bydlel dřív jsme taky měli takového jedince, následovala několikrát se opakující návěštěva policie za rušení nočního klidu. Bohužel to nepomohlo a vyřešilo se to až zastrašováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tassen54
Datum: 21.05.14 19:45

Já nebydlím v bytě a není to se mnou tak vážné, jak jste uvedl :D. Subwoofer nemám, mám sluchátka a jediný zvuk je můj hlas, který se snažím ztlumit právě podle nějakého akustického paravanu.

Datum: 21.05.14 21:07
avatar

Aby se přenos zvuků do vedlejší místnosti zatlumil dostatečně,nepomůže na stěny lepit cokoliv.Ty rady,nalepit tlumící materiál okolo,pomůžou zmenit akustiku místnosti pro úposlech hudby vlastnost důležitá,ovšem sousedovi to uleví málo.Pro tento účel odpomůžou pouze masivní tlumicí panely,složené jako senvič z různorodých materiálů.Měly by se střídat vláknité a masivní desky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.