Bezchlorová údržba bazénu Mountfield

Od: Datum: 21.05.14 06:52 odpovědí: 4 změna: 22.05.14 08:46

Včera nám postavili bazén 4,6m, výka cca 1m. Vodu máme ze studny. Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo osobně vyzkoušenou bezchlorovou chemii od Mountfieldu a zda funguje nebo ne. Já jsem na chlor alergická a a co jsem pochopila, tak se tam musí stále hlídat hodnota chloru a PH. Ta bezchlorová mi připadne lepší, ale nesmí se to kombinovat s chlorem, tak mi není moc jasné, jak se to pak zazimuje. Jinak pokud někdo používá to bezchlorou, prosím na kolik to cca za sezonu vyjde. Moc díky za jakékoliv poznatky. Musíme se co nejdříve rozhodnout, co tam dáme. A ještě se zeptám, pokud máte tu jejich krycí plachtu, jak řešíte, aby neležela na vodě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 21.05.14 08:37
avatar

bechrorová chemie by mě taky zajímala - jsem atopik, tak by se hodila... těším se na odpovědi.

Plachtu přes léto kupujeme tu bublinkovou - a leží na hladině, ničemu to nevadí... Na zimu (nebo když je déle chladno) dáváme tu přes bazén s okama - a ta taky leží na hladině... zkošeli jsme polštář z Mountfieldu, ale dlouho nevydržel, taky na zimu prázdný plastový sud... ale už jsme to vzdali... prostě leží na hladině...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 10:21
avatar

Mám kamaráda, který dává už léta do bazénu kuchyňskou sůl, asi 1 kg na kubík vody. Říkal, že si to nemůže vynachválit, má celou sezónu čistou vodu, bez chlóru, bez chemie a za pár korun. Tu bezchlorovou chemii zkoušela zase kolegyně, ale říkala, že na zprovoznění bazénu na začátku sezóny stejně dává do bazénu Savo, ono to bez chloru asi moc nepůjde, bude to chtít nějakou kombinaci. Na zimu jsme měli bazén odkrytý a vydržela krásně čirá voda, až na nějaké mechanické nečistoty, jako je listí apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.14 15:38

Ahoj. Známí mají docela velký bazén a používají na úpravu vody takový přidávací systém. Ten tam přidává nějakou kyselinu a ve vodě mají rozpušteno nějaké množství soli. Slanost je prý asi taková, jako když se člověk olízne od potu. Když vylezou z vody, tak se jen opláchnou a je to. Když se do bazénu přidá SAVO asi litr, udělá svou práci a po krátké době se z vody vytěká. Soused zase do vody, do 21kůbíků vody přidává jednou za sezonu lžičku Modré skalice. Ničemu to neškodí. Další sousedi dostali nějakou chemii a ta udělala z odbarvený slečny Volšovečka. Byla trochu do zelena. Jinak, plachtám ani vodě nevadí, když na ní leží a plave.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 22.05.14 08:46
avatar

právě ta skalice barví vlasy na zeleno. Ale jen ty odbarvené na blond

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.