Krabičky pro zásuvky pod obklady

Od: Datum: 20.05.14 18:14 odpovědí: 9 změna: 21.05.14 10:02

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak správně namontovat elektroinstalační krabičky pod omítku pro zásuvky?
Jde mi o to, jestli se mají krabičky vložit do připraveného otvoru (betonová zeď) před obkladem, pak ale krabička bude zapuštěna o tlouˇštku lepidla a obkladu, nebo se krabička vkládá až když je obklad nalepen?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: anonym0
Datum: 20.05.14 18:22

Vice zapustena krabicka nevadi, jen pak budete muset pouzit delsi sroubky pro vypinace nebo zasuvky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.05.14 18:25

Dobrý den.

Krabičku vložíte před obkladem a odhadem porovnáte/sílu obkladu/ ,aby nebyla moc hluboko nebo moc venku.Trochu sádry a dát krabičku.;), ;)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 20.05.14 18:28

V podstatě je to jedno, ale pokud dokážete odhadnout tloušťku obkladu, je lepší je zazdít před obkladem tak, aby o potřebný kousek vyčnívaly. Jak psáno výše, je lepší když jsou o pár mm utopené, než když pak přečnívají. Sice se dají do určité míry seříznout, ale není to to pravé.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.05.14 20:14

Existuje nástavný rámeček a tím prodloužíte krabičku pokud neodhadnete tloušťku obkladu. Jsou na str.31 dole odkazu Je lepší nejdříve krabičku.

http://www.elektrorevimont.cz…oinstalacni-krabice-kopos.pdf

nebo

http://www.shopelektro.cz/ulo…pos-nr-68-10-nastavny-ramecek

Datum: 20.05.14 20:47

U bývalé firmy se drateníci ptali co bude na zdi a dle toho dávali krabky!Omítka standartně centák nad cihlu,obklad-cca centimetr a půl!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.05.14 23:12

Měsic zpatky jsem to řešil

Daval jsem krabikčky nejřív a potom až obklad s lepidlem.

Když je krabička víc zapuštěna lépe se zapojuje zásuvka nebo vypínač,když se do ni sbíha více kabelů a hlavně pěkně doleha na obklad (stěnu)

Nevyhodu vidím v tom že origionální šroubky nemusí byt dost dlouhé, tak doporučuji pro jistotu přikoupit delší.

Datum: 21.05.14 00:01

Zdravím . Já dávám krabičky zároveň se zdí a používám delší šroubky.

1.Dobře se mi natahuje lepidlo

2.Líp se mi zapojuje elektrika - mám tam větší prostor kór když se mi tam sejde více drátů.

3.Krycí rámeček nebývá o moc větší než krabička a tak nemusím přesně obkladem ,,obkreslovat" krabičku.

Datum: 21.05.14 01:24

Já to dělám tak, že krabičku jen vložím do otvoru. Pak se udělá obklad v okolí krabice a ta se podle obkladu pomocí pravítka zasádruje zároveň s obkladem a dodělá se obklad kolem krabice. Zásuvka nebo vypínač pak padne do krabice jak nočník na pr*el a nic se nekříží a nic se neodchlipuje. Ovšem pro stavební firmu tenhle postup není zrovna efektivní.

Datum: 21.05.14 10:02

Udelejte to tak, jak se Vam to bude lepe delat. Ja jsem daval az po nalepeni. Lepe se mi natahovalo lepidlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.