1x

Oprava - výměna izolace po návštěvě kuny

Od: Datum: 20.05.14 00:40 odpovědí: 5 změna: 26.05.14 21:59

Šest let bydlíme v podkroví a nastěhovala se nám kuna do střechy.Zřejmě poškodila tepelnou izolaci - máme tam nějaký Isover. prosím o radu jak opravit či vyměnit izolaci, aby byla co nejvíce účinná. Děkuji lachtan

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.05.14 14:05

Dobrý den, nejsem stavař, ale tak nějak tuším, že se k té izolaci musíte nějak dostat. Musíte zjistit stav a rozsah poškození a izolaci udělat znovu nebo doplnit (opravit). Podle způsobu zastřešení, resp. provedení vnitřních částí podkroví se bude asi muset něco rozebrat (asi ta střecha=?). Nejlépe si na to někoho pozvat, kdo tomu rozumí, aby to viděl na místě a mohl to celé posoudit a navrhnout řešení (a cenu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.14 05:24

Schválně jsem čekal na někoho přede mnou. Čeká mě to totiž někdy v budoucnu taky.
Zatím to mám vymyšlené tak, že si v zimě nechám udělat termokamerou snímky, rozeberu tašky mezi problémovými krovy,
latě fiknu uprostřed kontralatě, podél jedné kontralatě fiknu parotěsku a vyměním poškozenou vatu.
Potom parotěsku přichytím ještě jednou kontralatí vedle té původní a latě přitluču zpět hřebíkem.

Celé by se to dalo dělat i ze strany interiéru, ale byla by to šílená práce a bourat a dělat nové sádrokartony za provozu domácnosti by bylo pro mě nemyslitelné...

Datum: 21.05.14 10:00

Z mého pohledu bych to nechal zafoukat třeba klimatizérem, nebo jinou foukanou izolací.

Hodně ale záleží jak máte provedenou parozábranu a pojistnou hydroizolaci.

Pokud je parozábrana pouze folie na sádrokartonu, tak je dost pravděpodobné že kuna ji také zničila. Takže se rozebrání střechy asi nevyhnete.

Od: ivanet
Datum: 26.05.14 21:55

My jsme řešili podobný problém. Střechu jsme zkontrolovali i termokamerou a zjistli jsme, že nám v některých místech izolace uplně chybí. Další problém byla děravá parozábrana, takže dát zpě vatu nešlo. Nakonec nám tomopravila firma ze Slavkova kanadskou pěnou a máme pokoj.

Datum: 26.05.14 21:59

To je sice hezké že tam dali pěnu, ale jak řešili kondenzaci vody?

Jakou máte skladbu střechy?

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.