Nové omítky v bytě? Ano nebo ne?

Od: Datum: 19.05.14 16:30 odpovědí: 5 změna: 20.05.14 17:03

Dobrý den všem,

koupila jsem si starší byt (min. 50 let) a řeším dilema zda jen vymalovat a nebo dát pryč i omítky a dát nové. V bytě se kdysi topilo kamny na tuhá paliva, teprve až v posledních letech v něm byly instalováno nové topení včetně radiátorů. Je možné, že se v bytě i kouřilo, což mám zkušenost, že se natáhne i do omítek. Nyní to cítit není, ale stejně mám obavy, zda v omítkách nemohou být nějaké škodliviny a zda by nebylo lepší dát úplně nové (pro lepší pocit a také proto, že trpím alergií a nemohu být v prostředí v němž se kouří/kouřilo). Řešili jste podobný problém? Případně za jakých okolností byste se vy rozhodli pro nové omítky? Předem všem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jhio
Datum: 19.05.14 16:45

Vymalováno máte za pár hodin a za pár korun. Nové omítky jsou podstatně dražší, pracnost je v násobcích a špíny ani nemluvím. Nová omítka váým nepřinese nic, než dobrý pocit. Pokud budete dělat omítku, pak udělejte i elektriku a TV rozvody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pedi
Datum: 19.05.14 16:46

pokud se v bytě dlouhodobě kouřilo a pokud jste navíc alergická, určitě bych omítky dala nové. V našem novém bytě jsme v některých pokojích taky udělat novou omítku, předchozí majitelé, totiž vše řešili tak nějak svérázně (např. když vyměňovali okna, nechali si nalepit nové parapety přes ty staré) no a nejspíš nikdy předtím neoškrábali barvu, protože když jsme chtěli nově natřít stěny, dělaly se trhliny a upadávaly velké kusy dřívější barvy, tak jsme tedy vše oškrabali, načež jsme zjistili, že někde omítka ani není... upřímně, byla to "radost" ... doporučuji tedy, pokud se jedná o starší byt ty nové omítky udělat, lépe teď, než kdybyste to museli řešit až budete nastěhovaní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 18:20
avatar

Musel bych vidět zda je nutno okopat omítky a provést nové,avšak vzhledem k alergii jak píšete,asi bych nechal (já si udělal sám) jen a pouze nově naštukovat po předchozím oškrábání malůvky !Dle mne by to mohlo stačit! a vyšlo by to daleko rychleji a levněji než kompletní omítky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 15:12
avatar

Nové omítky zdá se odstraní mnoho problémů(kouření) ,ale bude to zcela určitě značně nákladné.Od laika je neschůdné si to udělat sám,musí to dělat odborná firma.Podle mých zkušeností bych byt vytapetoval.Na trhu jsou strukturní tapety,které se po nalepení podle vkusu majitele bytu vymalují různými interierovými barvami.Před tím by stačilo zdi jen srovnat vytmelením a vybroušením.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.14 17:03

Dobrý den.Omítky nechte jak jsou.Otloukat a dělat nové příjde na hodně peněz.Použíjte nátěr ETERNAL IN stop. Je určen právě omítky jsko jsou Vaše.Povrch omítky musí být očištěn,odmaštěn a nesmí se drolit.Nátěry se dělají dva.Sehnart se dá v hobby marketu Bauhaus nebo Hornbach.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.