Kráječ na nudle

Od: Datum: 19.05.14 16:28 odpovědí: 7 změna: 19.05.14 20:04

Dnes jsem viděla ruční kráječ na nudle v akci, chtěla bych si ho koupit. Máte, prosím, někdo s tím zkušenost? Jak tenká placka se tam vkládá, jaké jsou z toho nudle, atd. Kladné i záporné zkušenosti.Za případné odpovědi předem všem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 16:47
avatar

Máme ho už asi deset let. Těsto děláme v mixeru (hrnek polohrubé a hrubé mouky půl na půl, jedno vejce a lžíce olivového oleje), vzniklou kouli necháme v mikrotenu odležet. Děláme obvykle deset těst najednou... Do strojku vkládáme nejprve ne číslo 9 rozplácnutý váleček silný asi 1cm. Po protočení jdeme o dva tři stupně níž (záleží na podajnosti těsta), a tak opakujeme až k jedničce. To už Vám poleze dlouhý had přes celou šířku strojku. Doporučuji hada rozdělovat už při druhém protažení... Vzniklé šály nechte lehce posušit, ne usušit! Pak použijte nástavec na polévkové či široké nudle a po nakrájení je nechte na ploše proschnout. Pouříváme na to podobné síto jako je proti mouchám do oken. Záporné zkušenosti? Chce to víc místa na ty placaté šály, proto těch těst zpracováváme rovnou deset. Výsledek je ale tak vyvikající, že to stojí za to. Doporučuji, neznám lepší nudle, které se navíc nerozvářejí! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 17:44

Domácí těstoviny také doporučím a jestli se jedná o tento kovový typ kráječe, tak je nesmrtelný.


Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.14 17:53
avatar

Mám kráječ do kterého se dá placka stočená do rolky a nudle jsou od krájených ručně k nerozeznání, umí ale jen vlasové nudle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 18:07
avatar

My máme tenhle. Je to kvalitní ruská práce a šlape už 25 let. A nudle jsou opravdu vlasové.

doplněno 19.05.14 19:21:

Ivzez, ten náš strojek je čistě na krájení, Těsto připravíš, vyválíš a usušíš klasicky. Strojek ho jenom nakrájí. I když po jednom plátku, stejně je to řekl bych rychlejší než nožem. Je to jedna nudlička jako druhá. A nehrozí amputace nehtů nebo prstů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: betaraybill*
Datum: 19.05.14 18:47

Teda když vidím to video je to vážně taková výhra ten strojek? Moje naivní mužská představa byla, že nahoře se vloží těsto, začnu točit a dole z toho rovnou lezou nudle dle zvolené šírky a maximálně to je pokrájím na potřebnou délku. Tohle mi přijde snad víc pracné než jak to děláme doma teď.

Já vyválím těsto dle přání a ženská to pak nakrájí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 19:03
avatar

Když domácí nudle, tak ručně. Přijde mi, že je s těmi strojky víc práce než při "klasické" výrobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 20:04

Považuji to za zbytečnost.Klasická placka a po uschnutí na peřině krájet "vlas,klas,psí ocas" .Vždyť je to přeci nádherné,když v té polévce plave každá nudle jiná a říká "mě dělala hospodyňka".

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.