Číslo popisné a číslo bytu - max.počet znaků?

Od: Datum: 19.05.14 15:32 odpovědí: 5 změna: 19.05.14 21:52

Prosím o radu, jaký je maximální počet znaků pro číslo popisné - asi 4? (např. č.p. 1260). Může mít č.p. i pět znaků (např. 12605)?

Jaký je maximální počet znaků u čísla bytu v domě - asi 3? (např. č.bytu 125) - asi dům nebude mít přes 999 bytů?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 16:22
Osobně jsem nad tím nikdy nepřemýšlel, ale selským rozumem vzato, proč by někdo měl takovouhle věc upravovat či nařizovat. Ať to má číslic libovolne.
I když uznávám, že se vždycky může najít nějakej byrokrat, kterej potřebuje dokázat svoji potřebnost a tak dokáže vymyslet neuvěřitelný ptákoviny.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.14 18:55

K jakému účelu to potřebujete? Podle mne záleží na tom, s kým právě budete komunikovat. Já např. bylím v bytě s dvouciferným číslem, které přebírají dodavatelé energií. Pokud komunikuji s družstvem, musím číslu bytu předřadit č.p...

Od: petrf*
Datum: 19.05.14 21:04

Přesně tak, potřebuji generovat variabilní symboly pro úhrady nájemného podle pravidla č.p. + č. bytu + pořadové číslo nájemní smlouvy pro daný byt, podle vyhlášky může mít variabilní symbol maximálně 10 cifer.

Proto ověřuji, zda nemůže dojít k situaci, kdy by došlo na větší počet cifer (11, 12).

Příklad: č.p. 1289, č.bytu 156, pořadí smlouvy 3

Variabilní symbol: 12891563

Datum: 19.05.14 21:44

Já si myslím, že by kombinace č. bytu + č.p. měla stačit. Většina lidí asi má vše v pořádku a ke starším smlouvám pravděpodobně nic nedoplácí. A číslo pořadí smlouvy můžete mít ve svých materiálech, nezahrnovat je do variabilního symbolu. Tak byste se měla do 10 znaků vejít.

Od: hop®
Datum: 19.05.14 21:52

Souhlasím s Vaší teorií, číslo popisné max do 9999, číslo orientační max do 999.

S tím číslem bytu bych se nehádal, pokud jde o vícepatrový barák, tak je v čísle bytu někdy zakomponováno i číslo patra, kvůli lepší orientaci. Ve dvanáctipatrovém paneláku volím u vchodu (na elektronickém vrátném) číslo 0307 pro sedmý byt ve třetím podlaží a 1102 pro druhý byt v jedenáctém podlaží. Samozřejmě tam nejsou tisíce bytů...

doplněno 19.05.14 21:56:

... číslo popisné a číslo bytu si dejte do S.S., to se nemění, do V.S. si pak dejte pořadí platby nebo konkrétní číslo faktury, bude to pro všechny jednodušší a průhlednější...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.