Jak vyřešit detail pozednice

Od: Datum: 19.05.14 14:45 odpovědí: 4 změna: 20.05.14 23:26
Dobrý den, prosím o Vaše názory jak ,,utěsnit" prostor mezi věncem a kontaktní fólií.viz foto, jde mi o to aby se myši a spol. nedostali k mezikrokevní izolaci. A dále zda je nadezdívku z 30cm ytong bezpodmínečně nutné zateplit zvenku,spodek domu zateplen nebude a tím by vznikl po obvodu zub což nechci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 15:09

Nijak bych to neřešil. Stejně tam doděláte podbití a tím to uzavřete...

Případně tam můžete natáhnout pás proti ptákům, dozdít ytongem, kus prkna, atd...

Co se týče zateplení, tak pokud nebude půda zateplená tak nemusíte zateplovat ani nadezdívku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.14 18:55

Normálně vatou, vždyť mezikrokevní izolace musí být až ven, přes tu pozednici..

Určitě nedozdívat ytongem. Ytong je ukončeno pod pozednicí, vidím tam zub asi 5-7cm.. Pozednici musíte zateplit

doplněno 20.05.14 07:36:

Jmenovče, to chce debatu on line..páč jen teď mne napadá několik postupů..

doplněno 20.05.14 12:06:

Určitě dáváte podbití. kupte čedičovou vatu, vhodná je Isover UNI, z toho nařežete pruhy a obalíte celou pozednici. Jakou izolaci budete dávat mezi krokve?

doplněno 20.05.14 17:40:

ale myš se prokouše skoru vším...

Datum: 19.05.14 21:23
Děkuji za reakci, vidíte naprosto přesně 5-7 cm dle potřeby krovů. Názor ,,dozdi to z ytongu" jsem slyšel už od více lidí ale nějak se mi to nezdálo.Pokud dám XPS izolační efekt bude předpokládám stejný, ale myši přes něj nepůjdou do vaty..?.Konstrukce je prakticky shodná s obr. jenom věnec je proveden v posledním šáru ytogu(5-ŽB-5) ale to není klíčové a nemám vaznice.Otázkou zůstává jak zateplit nadezdívku když přízemí zatepleno nebude.Rád bych se vyhnul ,,odskočení" fasády směrem dovnitř. Pomůžu si když XPS ukončím na úrovni podbití když úroveň podlah v podkroví je ještě o 30 cm níž?
doplněno 20.05.14 00:23: Oprava-na zeď EPS
doplněno 20.05.14 07:52: Facebook ani ICQ nemám :(
Poprosil bych Vás o nějaký návrh zde, nemusíte se moc rozepisovat,snad pochopím, technologii postupu případně dohledám jinde, ať Vás nezdržuji hloupými dotazy
doplněno 20.05.14 13:28: Původně jsem uvažoval že Ursu, ale na podzim jsem koupil dva balíky nad verandu a ještě teď se škrábu když si vzpomenu, teplotní rozdíl v místnosti prakticky nula.
Takže něco od Saint gobainu, asi ten čedič.Krokve jsou 16 takže ještě alespoň 2x rošt pod krokve a desky abych se dostal alespoň na těch 26.
Ale když pozednici obalím jen vatou a někde mi vypadne suk z palubky myš je tam raz dva.Máme dva ořešáky a jsme dost exponované místo pokud jde o hlodavce, nerad bych rozebíral SDK až budou hotové.
Od: skokycz*
Datum: 20.05.14 23:26

Možná bych měl nápad ohledně těch myší, zkuste jim postavit do cesty ocelový rošt (perforovaný pozinkovaný ocelový plech.. cca 1 mm síla) , event. pletivo s maličkými oky..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.