Vana bez noh?

Od: Datum: 19.05.14 09:32 odpovědí: 11 změna: 19.05.14 17:11

Ahoj, chci se zeptat zda mohu akrylátovou vanu (RAVAK magnolia PU plus) usadit pouze obezděním ze všech stran z pětky itongu a podezděním ze spoda, aniž bych musel dávat podpěrné nohy.. (zapomněl jsem je objednat :( ).

Také jsem se nikde nedočetl co dát mezi itong a vanu, lepidlo? Někde jsem četl že se časem utrhne protože ani minimálně nepruží a pak je vana pouze položená na pevném podkladu. Nebo dát pěnu? Chtěl jsem původně celý prostor pod vanou vypěnit, ale někdo mi zase říkal, že mu vana po čase začala vrzat :(

Děkuji předem za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.14 09:42
avatar
Ytong s pěnou se běžně používá na sprcháče bez nožiček takže podle mě není žádný důvod to nepoužít i pod vanu která je určitě pevnější než levné vaničky. Rozhodně je varianta ytong+ 2cm pěny lepší než to celé vyfoukat pěnou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 10:18

to vyfouzkání pěnou jsem myslel i s podezděním itongem.. to je spíš kvůli teplu..., ale nevím co to vrzání... :(

Od: milan23*
Datum: 19.05.14 10:32
No já myslím že bez nohou se vám budou obtížně chytat výšky a sklon
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 10:46

pod vanou mám rovný beton a myslel jsem že si výšku chytnu nejprve vyzdením okolo pětkou itongem ze tří stran (mimo přední) vanu položím na tu pětku a pak podezdím ze spoda...

Od: milan23*
Datum: 19.05.14 10:56
Proč ne ale je to takové vanu sem vanu pryč, hmm tak ještě kousek.
A budete muset čekat než lepidlo na ytong vytvrdne abyste si to neshodil.
Nožkama si vanu pěkně vyštelujete a nemusíte řešit mm při vyzdívání, mezeru vyplníte pěnou. Já bych použil tu zelenou studnařskou.
doplněno 19.05.14 11:05: A teď koukám že se dělají instal. pěny nízkoexpanzní.
Hlavně si nezapomeňte nechat otvor na přístup k sifonu jako já , ušetříte si řezání již obložené vyzdívky
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 11:27

ok asi je tedy objednám.. jj na otvor k sifonu jsem myslel, ale díky za připomenutí. *palec*

A máte někdo zkušenost s tím vypěněním pod vanou, vrže to?

Díky

Od: milan23*
Datum: 19.05.14 11:55
Vrzat by to mohlo když vana nebude pevně usazená, já bych se na pěnu vykašlal, ten vzduch v prostoru pod vanou je taky izolant a mont pěna není nic jiného než ,,vzduchové bubliny v PU obalu"
Každopádně na stránkách ravak jsou PDF návody i videa.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 12:43
avatar

Nevrže, dělal jsem to pod masážní vanu u přítelkyně. Vana na nožičkách (rámu) pod ní jsem narovnal zbytek Ytongu a cca 3 cm vypěnil. Už je to 8 roků a nic nevrže. Obezdíval jsem desítkou, nahoře trochu seříznutou z prostoru od vany. U sebe jsem tam zase nasypal zbytky polystyrénu a dopěnil a taky nic nevrže. To mám už 15 roků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 14:38
avatar
Teď jsem sí vzpoměl že mi to pod vanou taky borec vypěnoval i když já k vaně nohy a sifon dostal zdarma. Děcka v patře mají to samý pod vaničkou ve sprcháči, protože mají hlubokou, tak ji dali na nožičky a prostředek vynesli pro jistotu pěnou. Sice jsou to jen vzduchové bubliny obalené polyuretanem jak tu kdosi podotknul ale dotyčný asi zapoměl že ten pur má dneska doma každý druhý z nás kolem oken a nikdo nemá strach že to ta pěna neudrží. ( já vím jsou tam ještě šrouby )
Nevrže nic a drží to.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: monkey
Datum: 19.05.14 16:44

PUR pěna kolem oken je pouze a jen izolace, v žádném případě okno nedrží a držet, v podstatě, ani nemá. Na to tam jsou šrouby, kotvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monkey
Datum: 19.05.14 17:11

Sice mám pod vanou i podpěrné nohy (bylo to jednodušší při vyrovnávání), ale i uprostřed na zemi tenký igelit, lepidlo, 10 cm Ytong, lepidlo, 2 cm XPS polystyren, tlustější vrstvu lepidla a do něj vmáčknutou vanu. Okraj vany mám celý podezděný až těsně pod rantl a na něm opět vrstva lepidla. Lepidlo jsem dal hustší, aby nějak samo nekleslo a vana měla oporu. Při sednutí na okraj vany před montáží se okraj lehounce prohnul, po zazdění ani o prd. Zbytek prostoru vyplněn zbytky polystyrenu (abych ušetřil pěnu) a PUR pěnou. Jako výhodu podpěnění vidím také fakt, že vana se na bocích při zatlačení rukou neprohýbá a drží opravdu pevně, předtím ano. Také mám Ravak, vana se takto ani nehne, nic nevže, doposud žádný problém. Podpěrné nohy tam jsou teď vcelku zbytečné, takže pokud to i bez nich dáte do roviny, tak nevidím problém. Nezapomenout na volný prostor kolem sifonu a přepadu, aby se případně dal vyměnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.