Pojivo pro kamenné koberce

Od: Datum: 18.05.14 21:58 odpovědí: 7 změna: 20.11.15 20:48

Dobrý den,

měl bych otázku na místní stavaře. V televizi jsem dnes viděl reportáž o kamenných kobercích. Ve své podstatě jde o štěrk/kačírek malé zrnitosti smíchaný s 2složkovou epoxidovou pryskyřicí, který se položí na zpevněný povrch a slouží jako podlaha v interiéru i exteriéru. Na internetu jsem našel větší množství firem, které toto řešení nabízejí, ale jak už to u služeb bývá, cena není až tak příznivá jak bych si představoval, a rád bych si proto koberec udělal svépomocí.

Rád bych se Vás tedy zeptal, jakou 2složkovou epoxidovou pryskyřici byste mi mohli pro tento účel doporučit. Měla by být v rámci možností čirá, dostatečně pevná, odolná mrazu, soli i UV záření (= barevně stabilní) a samozřejmě v rámci možností netoxická. Rád bych nějakou "obyčejnou", která by k tomuto účelu mohla posloužit - na internetu jsem našel výrobky Polycol 117 a Polycol 123, které jsou ale dodávány přímo k tomuto účelu, a proto si myslím, že budou dražší než ty "nespecializované" (ale je to jen má domněnka - v pryskyřicích ani jejich cenách se absolutně nevyznám).

Mnohokrát děkuji za drahocenné rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 19.05.14 08:52

mě osobně se nezdá 300kč. za m2 hodně. cena cca. jako laminát.podlaha, nebo keramika. v práci nám opravovali v podlahách diletační spáry a mísili bílý písek s pryskyřicí. když jsem se jich ptal na nějaké podrobnosti, tak ta pryskyřice je prý pěkně drahá

Ohodnoceno: 0x

Od: pantym38
Datum: 20.11.15 20:48

Dobrý den slyšel jsem v televizi, že je možné položit mramorový koberec i na stávající dlažbu a tím se tak vyhnout vytrhávání puvodního povrchu. Myslíte že to je rozumné? Puvodní dlažba je položena kvalitně ale pořád si tim nejsem jist jetli to radši nevytrhat.

Od: ivik®
Datum: 19.05.14 08:57

Raději bych nešeštřila,co pak s tím,když byto třeba nějak praskalo nebo se drolilo...Dneska kvalitní lino stojí kolem 500 Kč,takže tohle se mi nezdá tak drahé.

Datum: 19.05.14 09:30

Dobrý den, taky mne zaujal kamenný koberec, tak jsem se po možnostech podívala na netu. Při objednání je v dodávce jak kamenivo ( 25 kg ), tak i příslušna dvousložková pryskyřice ( 0,98 pryskyřice + 0,42 tvrdidlo ), není nutno hledat alternativní. Jedno balení vystačí při vrstvě 1,4 cm na 1,25 m2, při vrstvě 2 cm na 0,85 m2. Cena je podle vybraného dodavatele kolem 400,- za balení s DPH. Už se na pokládku vlastními silami necítím, takže si objednám i tu a zaplatím cca 300 - 350 Kč/m2 i s dopravou. Je to sice dost, ale mně se to určitě vyplatí.

doplněno 19.05.14 11:38:

Já budu mít kamenný koberec v exteriéru, do interiéru by se mi to moc nezdálo. Dvojnásobek pryskyřice zřejmě musí být pro vytvoření hladkého povrchu, aby byla snadnější údržba, ale stejně bych si to nikam nedala.

doplněno 22.03.15 21:46:

Už mám objednáno a potvrzeno, jen jsem se musela smířit s vyšší cenou ( hlavně doprava ). Za 1 m2 => dodání + položení + doprava cca 1000 Kč.

Datum: 19.05.14 10:35

souhlas, pouze podotknu, že pro interiér je množství pojiva dvojnásobné, viz návod

http://www.piedra.cz/images/navod_piedra.pdf

Od: lary
Datum: 23.02.15 20:12

Taky mame kameny koberec. Kupoval jsem ho od firmy Piedra, kterou jsem viděl v receptaři. Docela se mi to libí a není to naročné na udržbu, jen tu pokládku jsem si nechal udělat, sám bych si netroufnul.

Od: poslik
Datum: 22.03.15 20:51

Myslíte že ten mramorový koberec bude v interieru vypadat dobře? Nějak si to nedokážu představit...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.