Nejslabší kotel nebo kamna s teplovod výměník

Od: Datum: 17.05.14 11:19 odpovědí: 3 změna: 18.05.14 10:09

Prosím o radu. Máme chalupu, kterou již obýváme celoročně. Je zateplená a vytápíme ji litinovými kamny o výkonu 6kW do vzduchu. Nemají výměník na vodu. Topíme v nich většinou na minimum, naprosto to stačí. Jinak by bylo pořád 26°C.

Jelikož po sézóně nejsme spokojeni s tím, že dál od kamnen - je v rozích pokojů chladněji... a také mne zajímá možnost hořevu užitkové vody výměníkem v bojleru, zvažuji dodělání několikati radiátorů na vodu a zapojení teplodovního výměníku v bojleru.

Ideálně by nám stačil kotel nebo kamna s výměníkem o výkonu celkově v součtu (voda vzduch) 6kW. Nedaří se mi něco tak slabého najít. Ty nejslabší měli v celkovém součtu výkon 12kW. To je pro nás výkon silně předimenzovaný.

Případně uvažuji, že bych si výměník nechal udělat, a posadil by se na kamna na litinovou desku, která hřeje nejvíce a tak by ohřívala výměník. kov-kov

Poraďte, děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.14 11:56
Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 17.05.14 17:15

Zdravim. Ono by asi ani moc nevadilo mit kamna v souctu 12kW. Ale je k tomu nutna udelat akumulacni nadrz, ve ktere bude i boiler na vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.14 10:09

Nejlepší řešení je koupit teplovodní kotel o výkonu12 kW, instalovat radiátory připojené na nucený oběh topné vody a do koupelny průtokový ohřívák vody (vyrábějí se deskové, docela malé a velmi výkonné, jedinou nevýhodou je, že při dost tvrdé vodě se musí občas čistit průtokové kanálky). Ten kotel můžete provozovat i na poloviční výkon, zejména na dřevo. V létě hodíte do kotle pár polínek, radiátory necháte zavřené, teplotu topné vody vyženete na 90 st.C a můžete se koupat ! A v zimě máte teplou vodu stále!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.