Jaký kotel..?

Od: Datum: 17.05.14 08:10 odpovědí: 3 změna: 18.05.14 10:18

Ahojte doteď jsme měli plynový kotel ohrival vodu prostě topení, koupání... Rozbil se nebo je prostě dost pokazeny zajímalo by me o jaký nejlevnější náhradě by se dalo uvažovat? Děkuji..:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 17.05.14 08:26
avatar

Asi Vám zde těžko někdo poradí konkrétní typ,cenu,výhody a nevýhody.Obraťte se na Vašeho servisáka nebo kontaktujte plynařskou firmu ve Vašem okolí,oni Vám řeknou,co je v současné době na trhu,cenu,parametry a připojení,aby se příliš nemusely upravovat přívody a odvody vody atd.Každý kotel má svá specifika,těžko Vám radit na dálku bez konkrétních parametrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 17.05.14 08:27
avatar

Třeba se pokazil kvůli banalitě,nešlo by to opravit za účasti servisní firmy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.14 10:18

Rozhodně už bych nekupoval kombinovaný kotel, který ohřívá jak topnou, tak užitkovou vodu - je příliš složitá automatika a tudíž zdroj poruch. Pokud máte vhodný kus podlahové plochy, tak bych koupil stacionární jednoduchý a levný kotel, který by ohříval jen topnou vodu a do koupelny bych dal malý, ale velmi výkonný deskový průtokový ohřívák užitkové vody. Na kotli si nastavíte o 20 st.C. vyšší teplotu než chcete v koupelně točit a můžete se ihned a nepřetržitě koupat nebo sprchovat. Kotel cykluje, neustále vodu nahřívá na danou teplotu a při jejím dosažení se vypne. Není velká spotřeba plynu.Jedinou nevýhodou tohoto průtokového ohřívákuje, že při hodně tvrdé vodě se musí občas čistit průtokové kanálky. Jinak je to bezporuchový systém a kotel má jednoduchou automatiku, kterou opraví každý elektrikář.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.