Jak sepsat dohodu majetku u lesbiček?

Od: Datum: 15.05.14 07:44 odpovědí: 2 změna: 24.05.14 11:11

Dobrý den,

prosím o radu. Mám družstevní byt, který splácím do os. vlastnictví. (je zaplaceno 10 let, nyní chybí 9 let doplatit). Přítelkyně se ke mně nastěhovala, nyní bude investovat větší částkou do vybavení tohoto bytu (cca 50 tis.).

Ráda bych se zeptala na to, jakou dohodu spolu můžeme sepsat, aby neměla strach o investované peníze. Jak ji mohu zahrnout do částečného vlastnictví bytu?

Děkuji,

Ivana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.14 19:39
avatar

Obávám se, že to nepůjde. Družstevní byt je majetkem družstva a bude jím až do okamžiku převodu. Do vlastnictví bytu, který Vám nepatří, nemůžete nikoho zahrnout. Kromě toho (i když bych Vám to přála) není jisté, že vztah vydrží dalších 9 let.

Já bych to řešila písemnou smlouvou. Zmíněných 50.000 Kč není v dnešní době nijak horentní částka, klidně si ji u Vás partnerka může "odbydlet". Investuje do zařízení bytu, ale nebude se po nějakou dobu (propočtěte) podílet na nájemném. Pokud by se měla podílet na polovině nákladů, půjde podle o několik měsíců, max. o cca 1,5 roku. Pokud by vztah skončil dříve, musely byste si zařízení nějak rozdělit, nebo byste partnerku musela vyplatit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.05.14 11:11
avatar

To, co píšete, to je velmi rozumné. Asi by se to dalo pojistit i věcným břamenem. Ale jak se to řeší, třebas (nedejbože) úmrtím členky dužstva(majitelky), bez závěti, protože jsou mladé. Partnerka nic nedědí a pozůstalí ji mohou z bytu, do kterého ona vložila nemalé úsílí a finance, vyhnat. Má tato situace nějaké řešení?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.