Výměna bojleru - redukce potrubí z 3/4 na 1/2

Od: Datum: 14.05.14 18:13 odpovědí: 6 změna: 14.05.14 22:33

Dobrý den, prosím o radu týkající se vodo-instalatérství.

Máme na chatě bojler Dražice 80l z roku 2006 (není noční proud). Chceme jej demontovat a nasadit menší hořívač Dražice 15l. Naprosto to bude na osprchování stačit. To mám ověřeno ze zkušeností jiných chatařů.

Současný bojler má vstupní a výstupní trubky na vodu rozměru G3/4 (vyčítám z technické dokumentace).

Nový bojler má vstupní a výstupní trubky na vodu rozměru G1/2 (vyčítám z technické dokumentace).

Jelikož nechci předělávat plastový rozvod, chtěl bych koupit dvě hadičky nebo redukci, (či kombinaci) tak aby se po sundání původního bojleru, dalo do součaných plastových trubek našrubovat jeden konec a na druhá část by se zašrubovala do nového ohřívače vody.

Můžete mi prosím poradit zdali se taková hadička přímo vyrábí? Nebo je nutné koupit redukci? Potřeboval bych přesně vědět co mám v obchodě koupit.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.14 18:39

Kupte normální pozinkované šroubení, které je současně i redukcí z 3/4´´na 1/2 ´´.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.14 18:46

Ano hadičky s různými průměry šroubení na koncích se vyrábí

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.05.14 19:14

a nejen co do průměru,ale i se závitem či převlečnou maticí. Já mám tak řešený půl rozvodu,včetně ÚT

Datum: 14.05.14 19:17

Nebudu se hádat, ale dražické (a nejen dražické) bojlery 80 litrů jsou dělané na trubky 1/2 coulu, ty malé pak 3/8 coulu. Pár už mi jich rukama prošlo a nikdy jsem neviděl bojler na 3/4 trubku.

Od: hop®
Datum: 14.05.14 22:33

Ani já se nebudu hádat, tak jen namátkou? Nejběžnější Dražice OKCE 80 až OKCE 200...

P.S. Já jsem zase neviděl 3/8" pojišťovák k tlakovému ohřívači...

Datum: 14.05.14 19:18

Úplně normální je koupit toto:

(připojovací hadičky)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.