Výměna vypínače

Od: Datum: 14.05.14 01:20 odpovědí: 7 změna: 14.05.14 12:55

Mám okruh dva vypínače a dvě světla. Vedeny jsou dva dráty. Jaký typ vypínače mám použít a jaké je jeho označení? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 14.05.14 01:26

Dva dráty na dvě světla ve vypínači je málo. Váš dotaz mi není zcela jasný.
Pokud máte do vypínače přívod a z vypínače dva dráty (ke dvěma světlům), potřebujete takzvaný "lustrák", tedy dvojvypínač, značený jako S5.
Pokud chcete ta světla ovládat ze dvou míst, potřebujete dva dvojité schodišťáky S6/6, ale na to dva dráty nestačí...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.14 09:10

jestli oba vypínače rožínají a zhasínají obě světla najednou, pak se jedná o typ vypínačů, který se jmenuje vypínač střídavý. Lidově se mu říká schodišťák, protože se obvykle používá právě na schodišti.

Jestli si dobře pamatuji, pak označení má 2.

Datum: 14.05.14 09:30

zkuste náčrt, jak by to mělo fungovat, prozatím jen hádáme

Datum: 14.05.14 11:03

Nezlobte se, ale to je popis jak ze zvláštní školy.

Máte dva vypínače (dvojklapku), a každá dvojklapka ovládá jedno světlo?

nebo

Máte dva vypínače (každý na jiném konci místnosti) a každý z nich zhasíná nebo rozsvěcí obě světla naráz?

Upřesnětě!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.05.14 12:12

Mám dva vypínače na různý koncích místnosti a oba vypínají, nebo zapínají dvě světla najednou. V krabici jsou pouze dva dráty. Děkuji

Datum: 14.05.14 12:27

A ještě jedna podotázka - fungovalo Vám to doposud tak, že jeden vypínač světla zapl a druhým šly vypnout (samozřejmě i naopak)?

Jestli ano, tak se mi nezdá počet těch drátů, jelikož to není technicky možné. To jste se určitě přehlédl a dráty budou v krabici tři.

V tomto případě by se jednalo o klasický "schodišťák", tedy řazení S6.

Datum: 14.05.14 12:55

nebo je použito impulsní relé a tlačítka? pak dva dráty

http://www.i-svetlo.cz/umite-pouzivat-impulzni-rele/

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.