Střešní okna Toso

Od: Datum: 13.05.14 08:01 odpovědí: 7 změna: 09.06.14 13:54

Nemáte někdo jakékoliv názory či zkušenosti se střešními okny Toso?

Při zkoumání jsem na ně narazil, mají příjemnou cenu a dle nekolika (málo) dostupných diskusí jsou snad i kvalitní. Dokonce jsem našel názor, že jsou shodné s Veluxy a ani pokrývač, který montuje Veluxy několik let, nepoznal rozdíl a myslel, že montuje Velux...

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kadlec
Datum: 19.05.14 20:07

Dobrý den.

Také můžeme potvrdit, že jsou střešní okna Toso stejné jako okna Velux. Koupily jsme okna VELUX nové generace se spodním ovládáním, jelikož je VELUX nejznámější a ověřená značka a máme k ní proto důvěru. Soused a zároveň kamarád, se kterým jsme se stavbou domu začaly zhruba ve stejný čas, si koupil střešní okna TOSO. Vzájemně si pomáháme, a když jsem mu šel pomoci tentokrát já s montáží střešních oken, tak mu říkám, že se dobře rozhodl, když si koupil tyhle pěkné Veluxi. S úsměvem mi odpověděl, že to jsou střešní okna TOSO. Jelikož mám Velux doma a vím proto dobře jak vypadá, tak jsem mu samozřejmě nevěřil. Ten den jsme okna vůbec nezačaly montovat, jelikož jsme velmi dlouho pátraly, zkoumaly a prohlížely detaily do posledního šroubku na našich oknech VELUX a na jeho oknech TOSO. No dopadlo to tak, že rozdíl mezi okny VELUX a TOSO jsme nenašly ale vůbec žádný! Jsou to stejné střešní okna do nejmenšího detailu. Vlastě jeden rozdíl jsme našly, ale ten byl jen na fakturách a to v jejich ceně, kterou jsme oba dali za stejné výrobky. Nemusím asi dodávat, že kamarádova faktura na okna TOSO byla cenově úplně někde jinde. Kdyby se jednalo o pár stovek, tak nad tím mávnu rukou, ale je neskutečné, že jsem za stejný výrobek dal o pěkných pár tisíc (na 5kusech) více, ale za více peněz jsem nic navíc nezískal. S okny VELUX jsme spokojeni, ale nyní když vím, jak se věci mají, tak příště bych koupil TOSO a přitom bych měl doma stejná střešní okna, jako mám nyní, jen by měli na obalu jinou značku a byli by o pár tisíc levnější.

Ohodnoceno: 0x

Od: martind*
Datum: 19.05.14 21:07

Dobrý den,

díky za reakci.

Jsem rád, že aspoň něco. Jen bych se ještě zeptal (ikdyž asi tuším co mi odpovíte:) ), jestli soused neshledal s okny nějaké problémy a jak dlouho je již má "v používání". Problémy myslím hlavně namrzání a rosení skel, profukování, špatné těsnění apod...

Díky

Od: kadlec
Datum: 20.05.14 12:10

Dobrý den,

střešní okna jsme řešily v minulém roce a tak máme zkušenost jen první zimu. Kamarád se střešními okny TOSO neměl v zimně potíže žádné. Těsnění super a rosení bez problémů. Paradoxně jsem měl potíže já s okny VELUX. Bylo mi jasné, že když se jedná o stejná střešní okna se stejnými parametry, tak že bude problém jinde než že by byl VELUX v něčem horší. Samozřejmě jsem si zjišťoval, proč se mi drahý Velux rosí (sice jen v mrazech) a proč se okna Toso, která jsou za poloviční cenu, sousedovi nerosí. Zjistili jsme, že to není tím, že byl VELUX v něčem horší (jak jsem již napsal okna VELUX a TOSO jsou stejná střešní okna a liší se jen v ceně), ale problém byl v tom, že jsme před zimou dělaly v přízemí omítky, které i když se zdají být již suché, ve skutečnosti plně vyschnou až za delší dobu. Vlhkost z přízemí pak odchází díky komínovému efektu směrem nahoru a kondenzuje právě na střešních oknech. Chlápek ze servisu my to takto vysvětli a taky říkal, že spousta lidí Velux kritizuje kvůli rosení a neuvědomují si, že chyba není v oknech, ale třeba jako v našem případě v čerstvých a nevyschnutých omítkách. Kamarádovi se střešní okna TOSO nerosila a pravděpodobně to bylo tím, že dělaly omítky o měsíc dřív a tak stačily do zimy vyschnout. Servisák mě ujistil, že se mi VELUX druhou zimu již také rosit nebude.

Rozhodly jsme se, že v jednom pokoji přidáme ještě jedno střešní okno, které v projektu nebylo. I když mám ve stejném pokoji okno VELUX, tak nyní do stejné místnosti objednám okno TOSO. Už neudělám stejnou chybu, abych dával více za stejný výrobek, který je evidentně vyrobený ve stejné fabrice a liší se jen v ceně a ve značce. Potěšující, je že okna můžu namontovat vedle sebe a vím, že budou vypadat stejně. Nyní bychom potřebovaly naopak my zjistit, zda máte vy nebo někdo jiný, kdo čte tyto stránky zkušenosti s tím, když se namontuje navíc střešní okno, které nebylo v projektu, zda se to musí nějak nahlásit na stavebným nebo, zda je něco potřeba někam nahlásit nebo požádat o povolení atd.

Děkuji

Kadlec

Datum: 21.05.14 07:59

Dobrý den,

díky za odpověď. Zkušenosti s vaším dotazem nemám.

Datum: 21.05.14 17:52

Dobry den , pod stresni okno se vetsinou instaluje radiator , aby nedochazelo k tomu roseni, ale je to problem vetsiny stresnich oken.

Datum: 21.05.14 21:47

Dobrý den,

ano, radiátor samozřejmě plánuji pod okna, ale asi nebude topit stále (v noci,...). Spíš se mi jedná o "kvalitu" oken TOSO a zkušenosti s jejich užíváním, které nejsou nikde k nalezení...

Od: martys*
Datum: 09.06.14 13:54

Zajímají mě rady ohledně výběru a hlavně montáže střešních oken. Hezké návody jsem našel Všude se odkazujeme jen na katalog. Co někdy na web? V současnosti není náš web dokonalý, ale řada informací je tam dohledatelná…
http://www.velux.cz/odbornici…ktanti/ke-stazeni/vizualizery
Pojem izolace trochu svádí k té izolaci celé střechy, tady mám pocit, že by lidi víc řešili Učko (ti poučení), tepelný ztráty, jak dobře je okno zateplené nebo zaizolované apod. Prostě ať je to spojené právě s tím (jen a pouze) oknem. Mohu se však mýlit
Ženská se zajímá o montáž?
V katalogu není vyloženě zobrazená montáž (resp. postup), ale je tam rozkresleno, co vše je k montáži střešního okna potřeba. Montážní návody máme však tady: http://www.velux.cz/servis/montaz-vyrobku?cache=0
To by byl relevantnější odkaz.
Vyloženě žádnou akci nemáme, i když se výměny snažíme neustále podporovat. Nedávala bych to do éteru. Zdá se mi málo pravděpodobné, že by někdo hledal akci na výměnu oken právě v katalogu.
POZOR! Tak pokud je řeč o vnitřní roletě, tak to není pravda! Ona sice díky pokovené vrstvě něco odrazí, ale to sklo když začne sálat vedro, tak ho bude sálat, dokud nevychladne. Jako řešení proti přehřívání bych to ven určitě nepouštěla. Nebo jde o záměr, abychom na to regovali?
-->v novém katalogu Veluxu. Právě Veluxy mi padly do oka. Máte ještě nějaké podobné podklady? Nechci nic podcenit. http://www.velux.cz/cs-CZ/Doc…ments/pdf/V-CZ_V22_SB-web.pdf

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.