Sousedovo lešení u nás na dvoře

Od: Datum: 12.05.14 18:29 odpovědí: 4 změna: 13.05.14 10:07

Dobrý den,potřebuji poradit.Se sousedy máme "slabší" vztaky,ale v rámci slušnosti se jim snažíme vyhovět.

Nedávno za mnou byl sousede že bude dávat novou kritinu.Dům je na naší hranici pozemku,řekl jsem mu že není problém aby k nám pokrývači přišli a se žebříkem udělali co potřebují.

Chtějí ale u nás postavit lešení(jsou to nějací starší brigádníci či co) a tak všude stavějí lešení,jinak se to dá běžně ze střechy,dělá se to tak všude.

To lešení by ale museli postavit v našem průjezdu mezi domy,takže týden nezajedu a nevyjedu s autem ani skůtrem.

Auto máme týden staré tak ho nechci nechávat venku kde mi po něm skáče pes a kočky.

Můžete mi prosím poradit jestli musím sousedovi umožnit postavit u nás lešení?

Mění ondulin za tašky na zánovním domku.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.14 18:32
avatar

nemusíte, ale ...když v budoucnu budete zase vy něco potřebovat

doplněno 12.05.14 18:32:

a co domluvit na výměnu jeho garáž ..po dobu lešení

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.05.14 21:00
avatar

Pavle, nevím o jakou stavbu se jedná, nevím jak hodlají lešení postavit, nevím jaké. Ale určitě vím, že se lze domluvit, aby po práci, třeba v 16 hodin lešení (pojízdné, lehké, přenosné..se dalo složit a uklidit. Je to normální situace, kde nelze nechat lešení delší dobu.

Neznám přesah Vaší střechy, nemám foto, ale je mi jasné, že bez lešení často nelze začít...

Snažte se slabší vztahy nějak zesílit..nemůžete parkovat u něj na zahradě?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 12.05.14 21:15

Umožnit musíte. Můžete požadovat např. zajištění bezpečného parkování.

Dobré sousedské vztahy se hodí - příště můžete potřebovat vy jeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 13.05.14 10:07

Nepotěším vás, ale pokud vás soused informoval, že potřebuje na vašem pozemku postavit lešení z důvodu opravy své nemovitosti, která stojí na hranici pozemku, jste povinnen mu to umožnit. Pokud to neumožníte dobrovolně (extrém) může se toho soused domáhat na stavebním úřadě, kde vás budou informovat, že ze zákona máte povinnost mu stavbu lešení na nezbytně nutnou dobu umožnit, v případě, že by jste s tím zas nesouhlasil, může se soused obrátit na soud a ten vám to nařídí - v případě, že by v době nesouhlasu došlo ke škodě na majetku souseda (zatečení vody do stavby) budete muset tuto škodu nahradit. To co jsem napsala je však extrém a bude lepší se dohodnout i přesto, že se sousedem moc nekomunikujete. Domluvte se na podmínkách, délce nutného zabrání pozemku, případně mu vysvětlete, že potřebujete parkovat auto na chráněném místě - pokud je auto nové, jedná se o celkem dost vysokou částku v případě opravy vzniklé škody. Na úhradu nutných nákladů - třeba pronájem jiné garáže, máte nárok a hradil by je soused. Ale třeba se s ním domluvíte, že budete parkovat na jeho pozemku (za plotem). Nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat a pokud to není úplný v..., určitě se domluvíte. Není nad dobrého souseda. Prostě si domluvte přesná pravidla a nebude od věci je dát na papír a nechat si vše podepsat, včetně odstranění, či náhrady případných škod. Důležité bude i napsat termín od kdy do kdy se bude oprava realizovat a jak dlouho bude na vašem pozemku stát lešení nejedná se jen o lešení, ale i o to, že se na vašem pozemku (v jeho části) budou pohybovat cizí osoby. Můžete si i zvolit datum, který by vám vyhovoval - tím by se měl soused řídit. Je však otázkou, zda se mu na určíté datum povede sehnat pracovníky. Přeji vám, ať vše dobře dopadne.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.