Vrácení daru

Od: Datum: 12.05.14 14:14 odpovědí: 4 změna: 13.05.14 00:29

Dobrý den , po smrti otce jsem zdědila polovinu jeho polovinu domu a druhou polovinu domu mi matka darovala, darovaná polovina domu po matce měla hodnotu 90000 kč , celý dům jsem rekosrtruovala ,část s manželem a čast s nynějším přitelem / s nanželem jsme řádně rozvedeni /.Dvříve byl dům v zuboženém stavu /rok stavby 1916/, nyní po rekonstrukci má dům hodnotu 2 miliony a krásná udržovaná zahrada k tomu. Mám dvě sestry , které nepracují , žijí ze soc dávek , na jednu je uvalená exekuce , nyní mi matka vyhrožuje , že bude chtít dar vrátit , že si žiji nad poměry a sestry jsou chudáci. Celou dobu pracuji , vzporně se o dům starám, matka tam má výměnek , ale bydlí ve svém bytě s přítelem, využívají úplně vše , ničemu jsem jí nebránila , nikdy na nic nepřispěla, nikdy nic neudělala , jen celé roky využívala zahradu , brala si ovoce a to prodávala , nikdy jsem jí nic neřekla. Dokonce přijela , nadávala mi a fyzicky mě napadla . Má na tohle právo. děkuji. Eva


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 12.05.14 14:35

No pokud je dar oceněn na těch 90t. tak bych ji vzhledem k ceně vaší části (2mil.) spíš vyplatil. Ona by byla schopná podle mě vám tam nasadit i ty sestry.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.14 15:15
avatar

jestli chcete být zlomyslná, pak kupte domek v hodnotě 90.000 a darujte jej matce, ať si ho zrekonstruuje.

To je dar jak od *cert*.

Jeden advokát mi kdysi povídal, že obdarovaný skutečně má právo požadovat dar zpět, ale pravidla pro takovou akci jsou dost přísná a není snadné je splnit. Musí se jít soudní cestou a vaše matka by musela dokazovat, že se k ní špatně chováte, o darovaný majetek se nestaráte atd.

No ale sama vidíte, že váš problém není v domku, ale ve vztazích rodině. Tady vám asi neporadím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: eve
Datum: 12.05.14 15:29

moc děkuji za odp.

k matce jsem se vždy chovala excelentně ...a tohle je odplata

Od: lendak*
Datum: 13.05.14 00:29

vrácení daru prakticky možné NENÍ...dar lze vrátit pouze v případě extrémně nevhodného chování obdarovaného k darujícímu...i v tomto případě tohle lze tak či tak těžko prokázat,protože zákon přesně nespecifikuje co je pod pojmem velmi špatného chování myšleno...darování daru je nebezpečná věc pouze pro darujícího..protože v praxi je dar prostě nevratný...nemáte se čeho bát:)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.