Nejste přihlášen/a.
Ahoj, chystám se v baráku na montáž dveřních, dřevěných obložkových zárubní. Koukal jsem, že jako pomůcky budu potřebovat rozpěrky, vyrovnávací vzpěrku atd.. jenže ono to stojí docela dost peněz jak jsem koukal, nedá se použít něco, co je k dispozici doma? Myslím nějakou náhradu. A další věc je, kde všude dát montážní pěnu, jestli jen určité body nebo zda se dává po celém obvodu zárubní. |Díky
děkuju moc za pomoc. prkýnka doma někde nějaký najdu to je v pohodě. Klínky nemám, ale ty se dají snad koupit za pár korun. Takže jestli jsem to správně pochopil, tak po vyvážení obložek se mají nasadit dveře a pokud je vše OK tak teprve potom zapěnit. Ještě jednou díky.
Používám dřevěné klíny různých úhlů (stačí kus střešní latě, mafl a pár minut řezání), čtyři truhlářské svěrky, vodováhy a metr.
Po složení zárubně si pomocí klínků a dvou svěrek usadím stojnu s panty do vodováhy v obou svislých směrech, potom podobně usadím i druhou stojnu - při tom je nutné kontrolovat i vodorovnou rovinu vrchní části. Kromě vodoroviny kontroluji metrem i vzájemnou vzdálenost obou stojen v různých výškách - musí být stejná jako nahoře.
Vzpěry nepoužívám, při rozumné aplikaci nízkoroztažné pěny se zárubně neprohnou - navíc jsou dole přitaženy svěrkami ke zdi.
Pěnu dávám především nad a pod panty, na druhé straně hlavně k zámku, shora jen dvě buchty u rohů. Před pěněním je dobré zeď i obložky navlhčit vodou z rozprašovače - pěna lépe přilne a dříve vytvrdne.
Druhou část obložek nelepím, není nijak namáhaná a akrylát mezi obložkou a stěnou k udržení stačí - v případě nutnosti je pak možné obložky demontovat bez poškození...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.