Skvrny na prádle - pračka je 1 rok stará

Od: Datum: 11.05.14 21:12 odpovědí: 15 změna: 12.05.14 13:29

Dobrý den, potřebovala bych poradit, poslední měsíc - dva mi začala pracka špinit prádlo. Vždy to byly malé flíčky do 1 cm. Pračku jsem vyčistila hadříkem a mýdlovou vodou, vyvařila. Potom jsem zkusila ocet - nic. Maminka mi poradila kyselinu citronovou na 90stupňů - potom jsem dala zkušebně vyprat pár kousků oblečení co mám na doma a taky tričko na zahradu kde jsem někde dostala - relkamní. když jsem ho viděla, málem mě kleplo - viz foto! Setkal se někdo s takovým problémem? Co mám dělat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 21:23

Jsou ty fleky mastné?

doplněno 11.05.14 21:26:

Pokud ano,tak může být špatné gufero a dostává se vazelina z ložiska.Nebo nevyprala jste nějaké prádlo zašpiněné od vazeliny (montérky) a ta se někde usadila v pračce.

doplněno 11.05.14 21:46:

Tak jaké ty fleky jsou,když to uschne?

doplněno 11.05.14 21:55:

Není to jenom voda,když po uschnutí to je stejné s prádlem?

Ohodnoceno: 0x

Od: tereza*
Datum: 11.05.14 21:35

Fleky nejsou mastné - monterky peru ve staré pracče co má manžel v dílně.

Datum: 11.05.14 21:39

Otázka směřovala k tomu, jestli nedošlo k úniku maziva do pracího prostoru pračky.

doplněno 11.05.14 21:57:

Aviváž byla?

doplněno 11.05.14 22:02:

Šuplík na prášek a aviváž je čistý?

Datum: 11.05.14 21:48

Ne, nedošlo.

Datum: 11.05.14 22:00

aviváž byla ale dětská od silanu a ta je bílá. Fleky dělá i bez ní.

Datum: 11.05.14 22:04

Ano je úplně čistý. Po každém praní kontroluju jestli tam nejsou nějaké zbytky a kdyžtak to vypláchnu.

Datum: 11.05.14 21:50

Barevně jsou úplně stejné a na ,,omak"není cítit žádná změna - stejné jako zbytek prádla.

Datum: 11.05.14 21:59

Fleky ale zůstanou a už to nejde nijak vyprat. to tričko jsem po vyfocení zkoušela vyprat v ruce s práškem, potom s octem, savem, vanišem, kys. citronouvou, jednou sodou a nejde to dolů ani z jiných kusů oblečení.

Od: jenda7
Datum: 12.05.14 10:01

podle mě toto dělá aviváž. Před lety, kdy jsme si takto občas ničili i drahé oblečení, jsme se k ničemu jinému nedobrali. Ty fleky jsou jak přes kopírák. Težko říct, každopádně od té doby, co aviváž nepoužíváme se nám to nikdy! nestalo.

Datum: 12.05.14 12:08

Fleky jsou převážně na bavlněných věcech (alespoň z části bavlněných) a to i když aviváž nedám (spodní prádlo, ponožky...).

Od: jenda7
Datum: 12.05.14 13:29

před lety jsme to taky řešili. To, že na momentální praní nepoužijete aviváž neznamená, že tam nezůstanou nějaké zbytky od předešlého praní. Jak říkám od doby, co jsme přestali používat tak, ani jeden případ. Může to dělat i kombinace s práškem. Na internetu je podobných zkušeností poměrně dost, viz. google - heslo "skvrny od aviváže".

Datum: 12.05.14 11:45

Zkuste benzinový čistič (ale nezapalte si barák).

doplněno 12.05.14 12:15:

"Fleky jsou převážně na bavlněných věcech" - pořád to vypadá na vazelínu z ložiska. Zkuste ten benzinový čistič, ale opatrně. Třeba jen na jedné skvrně, jestli na benzín reaguje.

Datum: 12.05.14 12:19

až přijedu z práce tak to zkusím a uvidí se :)

Datum: 12.05.14 10:20

Nevím čím to je,ale řeknu (napíšu !)jen jedno.Pračku máme (stávající a v pořadí 3.automatka) asi šest roků,za tu dobu nikdy nebyla čistěná! jen 2x jsem vypláchnul kompetně prostor pro prášek a přípravky ale nikdy nám neudělala takové fleky!.I když džíny,resp.nohavice od šmíru z řetězu na JK nikdy taky neodstarnila.to jen stará normální pračka romo!

Datum: 12.05.14 12:18

mám pračku od fagoru rok. čístím podle návodu aby se na ni vztahovala pořát záruka a taky jen tak preventivně. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala předtím mi pračka vydržela 8 let a kdyby ji kvůli velikosti nemusela vyměnit za menší, mám ti snat do teď. Tak už nevím kde se stala chyba!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.