Kdy ostříhat thůje?

Od: Datum: 11.05.14 17:28 odpovědí: 4 změna: 12.05.14 00:32

Potřebuju radikalněji ořezat thůje( silnější větve ) . Kdy je nejvhodnější doba?

Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 17:50
avatar

Červen! *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.05.14 18:20

Tůje můžete řezat kdykoliv (někdo volí podzim - zimu a potom ořezané větve nabídne k výrobě dušičkových či vánočních věnců). Spíš zvažte co a jak řezat. Tůje není nějaký listnáč, co do roka znovu obrazí. Jestliže řezem odkryjete vnitřní proschlé větve, tak nemáte šanci, že se to lety nějak změní.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.14 19:17

Ahoj. Správný okamžik je ten, kdy je něco ke stříhání narostlého. Zastřihávat by se měly jen ty nové konečky. A asi dvakrát ročně. Na podzim včas, aby to na zimu ještě trochu povyrazilo. Jestli je zapotřebí ten stromek razantně snížit, jde uříznout i několik desítek cm. To je pak lepší snížit ten středový kmínek a okolo ponechat vyšší větvičky po jeho okrajích. Ta díra se později dokryje novým nárůstem a zacelí. Radikální zúžení keře se musí dělat opatrně a na několikrát. Vždy vyskřípnout jen některé silnější větve a postupně do doladit zastřiháváním těch nových nárůstů. Soused si to voholil dost krutě a teď mu bude trvat dost dlouho, než se ty keře vzpamatují a bude to k něčemu vypadat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.05.14 00:32
avatar

Červen, červenec, začátek srpna. Mít jasnou představu, jaký má být výsledek a pracovat na něm postupně, stříhat velmi opatrně. Velké větve znovu nenarostou, tak nejdříve si představit, co po jejich odstranění zbude. Nejlépe je stříhat jednou za rok (konec VII, začátek VIII je nejlepší) konce větviček, jde to i el. nůžkami a dá se vytvořit pěkná stěna. Vršek se dá uříznout ve výši, jakou chceme a hlídat, neb některé rostou i dále. Záleží na druhu, obrůstání je dost rozdílné. Proto opatrně, za nějaký čas pochopíte, jak rostou ty vaše a podle toho budete stříhat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.