Skladba stěn chatové koupelny

Od: Datum: 11.05.14 00:03 odpovědí: 2 změna: 11.05.14 19:51

Prosím o radu. Plánuju koupelnu s WC na chatě. Plán na skladbuu stěn je: vekovní palubka, Isover vata, OSB zevitř. V místě sprchy OSB pobité plastovou folií, aby nešla voda přímo OSB desky. Výhledově plánujeme celoroční pobyt /zatím jen léto/. Je nutné do stěn zabudovat i nějakou další vrstvu např. paropropustnou folii?

Podlahu plánuju 2xOSB na rámu ze zemních vrutů. Je zapotřebí nějak ještě zateplit i podlahu - např. spodek rámu podbít další OSB a mezi desky další vatovou izolaci? Veliké díky za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 11:58

Pokud plánujete celoroční provoz, tak by difuzně otevřená skladba stěny mohla vypadat třeba následovně:

zevnitř>ven

Keramický obklad> hydroizolační stěrka> zelený sádrokarton> OSB3 4pd přelepené spáry> nosný rošt z fošen alespoň 5x10, zavětrovaný a vyplněný izolací> další vrstva izolace v příčném roštu> paropropustná folie> odvětraná mezera (cca 3-5cm) na kontralatích> palubky.

Celkem byste se měl dostat nad 20cm izolace.

Podlaha musí být samozřejmě také zateplená. Jelikož budete mít stavbu ochlazovanou i zespoda, tak musí být stejné množství izolace jako ve stěnách.

Stejně tak nesmíte zapomenout izolovat strop.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 11.05.14 19:51

Já jsem to dělal takhle . Zvenku dřevěný obklad(peření) paropropustná folie. pak nosné fošny 5*10cm s vatou , na ně dovnitř horizontálně střešní latě 3*5cm a mezi ně 5cm vaty .Celkem tedy 15cm izolace . Pak parotěsnou folii . Pak instalační mezera 6cm(elektro , voda ,odpady) z latí 6*4cm . Na to jsem přišrouboval sdroš. Tam kde je sprcháč jsem dal osb a to jsem natřel tekutou lepenkou. Podlahu mám fošny 20*5cm na stojáka po cca 0,5m . Na tom prkna. Na něm karton a 2*5cm polystyrenu 100z aby se spáry překrývaly. Na to 2* 12mm osb . Zase aby se spáry překrývaly.A zase na to tekutou lepenku a podlahu

Takže na pdlahu 10cm , stěna 15cm a strop 20cm izolace .Protože teplo stoupá směrem vzhuru .

Tady je pěkná tabulka s tepelnou ztrátou a tlouštkou izolace

http://drevostavba-svepomoci.yw.sk/topeni.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.