Sádrové obklady

Od: Datum: 09.05.14 17:56 odpovědí: 4 změna: 29.11.14 16:12

Dobrý den. Chceme obložit stěnu v obývacím pokoji obkladem, je to sádrový obklad CRETA 1 od firmy Stegu. Máte s tím někdo zkušenosti? Jedná se mi hlavně i o to, jestli můžu použít i lepidlo mapei adesilex P9?

Píšou tam, že je na to přímo lepidlo na sádrové obklady - Lepidlo GIPSOLEP. Je to balení po 5kg a píšou spotřebu 1 kg/1 m2, což mi přijde trochu nereálné, jako malá spotřeba. Sice toho bube 8m2,ale pochybuji, že mi vystačí 2 kbelíky.

A ještě by mě zajímalo, jestli nebude prosvítat to šedé lepidlo, to mapei když použiju, v spárách obkladu- ikdyž doufám, že spáry tam nebudou skoro žádné, jako širší. Chci toto lepidlo použít i proto, že nám zbylo z minulé montáže.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.14 18:35
avatar

Toto obložení mám, tak se podělím o několik zkušeností.

1. vyndat všechny dlaždice ze všech krabic a sestavit si zkusmo na podlahu. Proč? V krabicích je několik druhů (asi jen 3) vzorku a je třeba to namíchat tak, aby byly různě proházené.

2. odstranit z dlaždic předem všechny nerovnosti na hranách

3. lepit zásadně BÍLÝM a předepsaným lepidlem. Šedivé určitě ne, pokud máte bílé, jako já.

4. obklad se dává na doraz s druhou dlaždicí , nic ne NESPÁRUJE

5. nakonec natřít penetrací, aby dlaždice nešpinily.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.14 16:11

A mohl byste mi poradit jaké lepidlo jste použil? Díky za rady

doplněno 11.05.14 16:24:

A ještě bych se vás zeptal, jestli náhodou nevíte jakou barvu mají obklady na řezu. Dále jaký obklad máte, jestli creta cream? Pokud ano , tak jestli je barva opravdu krémová, nebo do bíla? Děkuji

Datum: 11.05.14 16:56
avatar

Tak to jste mě docela zaskočil. Už je to nějaký rok a lepidlo jsem použil určitě to, co doporučoval výrobce. Nerad experimentuji a používám to, co je na daný obklad doporučeno. Obklad, který mám já je bílý a to i na řezu. Možná je to obklad od jiného výrobce, ale vypadá stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal*
Datum: 29.11.14 16:12

Dobrý den, lepidlo smíte použít i jiné, než uvádí výrobce. Musíte ale dodržet zásadu, že na sádrové obklady se smí použít BÍLÉ lepidlo, nikoliv šedé. Lepidlo by pak opravdu prosvítalo. Adesilex P9 se mimochodem vyrábí i v bílé barvě, ale je o trochu dražší. Obklad je v řezu bílý, protože je barven ve výrobě povrchově a sádra jako taková je bílá. Jinak my jsme se kupovali tady a měli tam u toho i nějaký návod k pokládce, kde to všecko bylo pěkně popsané.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.