Vhodný typ fasádní barvy

Od: Datum: 09.05.14 14:56 odpovědí: 3 změna: 10.05.14 20:50

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu,jaký typ fasádní barvy by byl nejvhodnější na rodinný dům...Silikon/silikát nebo akrylát? Co mám zjištěné,tak silikon by vyhovoval svými vlastnostmi nejvíc...tedy až na tu cenu...ta mě krapet při ploše domu děsí:( Silikát je údajně hůře odolný proti vodě a stěna domu je ze západu při každém dešti a sněhu dost namáhaná a tápu nad jeho vhodností i vzhledem k tomu,že je doporučován spíše na starší a historické objekty. S akrylátovou barvou si bohužel nevím rady vůbec,co se týče způsobu zateplení...stěny našeho domu žádným polystyrenem ani vatou zateplované nemáme.. Chtěla bych se zeptat,jak je to i s jeho nižší odolností vůči znečištění...třeba jiný odstín (př.žlutý,okr) oproti bílému..výjde to nastejno...viditelnost znečištění? Jak byste to řešili Vy? Máte někdo nějakou zkušenost? Budu ráda,za každou radu. Přeji pěkný den a ještě jednou díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vencavcela
Datum: 09.05.14 16:56

Dobrý den.

Jednoznačně doporučuji silikonový nátěr. Je to omyvatený nátěr a při dešti se sám oplachuje. Na rozdíl od akrylátu, který více váže prach a tím se více špiní. Použijte spíše světlejší odstíny, kde nebude znát vyšisování, žlutou mají rády včely a ostatní hmyz, tak to zvažte. (silikon-silikát je spíše prodejní trik - zeptejte se na složení kolik je tam silikonu a silikátu - jako u složení salámu).

VV

Ohodnoceno: 0x
 
Od: civavac*
Datum: 09.05.14 20:44

Dobrý den, záleží co jste již na fasádě měla, zda je úplně nová nebo starší dům, kde se drží vlhkost.. pokud máte dům zateplený, jsou vhodné pouze určité odstíny, které jdou na zateplovací systém. Samozřejmě jak už bylo zmíněno, volte spíše světlejší tóny. Ve větší ploše působí tmavěji a výrazněji, než na malém vzorníku, ze kterého vybíráte.. U vybraného odstínu přímo výrobce uvádí např. světlostálost vysoká apod.To by Vám měli sdělit a odborně poradit přímo v prodejně, kde barvy tónují a doporučit nejvhodnější variantu. Každý každý odstín stojí jinak, záleží na pigmentech, ze kterých se barva skládá.. Vyberte si více odstínů a nechte si porovnat ceny. Jsou v nich dost velké rozdíly.. Určitě zajdetě do speciálky, kde odborně poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarazde*
Datum: 10.05.14 20:50

v současné době řeším trochu jiný problém - panelový dům,stavěný před cca 40 roky,ve spodní části zepředu je asi původní pískově šedá barva s bílými grafity a boční část domu je taková ta hrbolatá (akrylátová?) barva-bordó barvy s černými grafity - potřebovali bychom to přemalovat a nevíme, jaký druh barvy vybrat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.