Novostavby v Praze

Od: Datum: 07.05.14 15:34 odpovědí: 4 změna: 15.05.14 19:56

Ahoj, koukáme po novostavbách v Praze, ale všechno se nám zdá takové krásné na pohled, ale zpracování nic moc. Máte někdo zkušenosti s bydlením v nových bytech? Ráda přijmu doporučení. Díky, Peťka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 20:01
avatar

novostavba je o maximalizaci zisku developera, pokud jste chápaví, tak porozumíte. Př. byt je drahý jako prase ale futra i dveře jsou nejobyčejěnší - foliované, baterie ve standardu nejlevnější z kdovíjakého dovozu bez dlouhé výdržnosti a tak by se dalo pokračovat. Za každou byť jen trochu lepší kvalitu se připlácí. Zeptejte se na tepelný odpor oken a jestli jsou třeba ve standardu s trojsklem atd. Jestli jde developerovi apriori o spokojené bydlící, tak to bysme museli být více na západ od Prahy. U nás se jede na vlastní prospěch a ne zvlášť na pocit z dorého projektu pro lidi. Kapitalizmus je založen na maximalizaci zisku. Nikoho nehaním, ale nemám k novostavbám zvlášť důvěru. Jen na závěr dnes se staví až překotně rychle, což se v lepším případě projevuje trhlinami až trhlinkami ve zdech, ale to se dá opravit v záruce celkem snadno.


doplněno 15.05.14 18:04:

v pohodě, musíte se trochu seznámit s materiály a pak je žmímat otázkami: jaké je zdivo, jaké je zateplení, z čeho jsou stropy, jaká jakou okna, futra, dveře, jaká je kvalita dlažeb, jaká záruka na baterie v bytě, atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kamillka*
Datum: 15.05.14 16:47

Díky za varování! :) Hold žijeme v takové době.. úkol je vybrat toho nejlepšího developera. Právě jsem narazila na JRD. Velmi se mi líbí jejich projekty, zvlášť Park Hloubětín. I lokalita je fajn. Máte s nimi někdo zkušenost? Díky, P.

Datum: 15.05.14 18:17

Já viděl barák, kde v koupelně koukaly ze zdi jen trubky se zátkami a nazdar. Umyvadlo, baterie, vanu - ať si každý pořídí, co chce. V "kuchyni" - tedy KK - taky jen zeď. Nic proti tomu, já bych si taky radši vybral sám, ale v nabídkách to není uvedeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.14 19:56
avatar

ano takto se to běžně dělá a nemusí to být zrovna nevýhoda. jen semusíte starat sám a to taky není jen tak. M

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.