Jak na drzou sousedku?

Od: Datum: 07.05.14 15:06 odpovědí: 13 změna: 14.01.15 04:01

Dobrý den, prosím o radu jak jak se zachovat v následujícím případě: Pokácel jsem starý plot sestávající z řady jalovců na hranici našich pozemků. Se zaměstnancem lesní zprávy jsem měl dohodnuto a jím určeno místo, kam kam mohu zmíněné jalovce prozatímně uložit k proschnutí a pozdějšímu následnému zpracování. Překvapení po dalším příjezdu na chatu bylo obrovské. Jalovce ležely na úplně jiném místě, než jsem je uložil. Zjistit pachatelku onoho přemístění, bylo to nejmenší. podobných naschválů jsem si od ní užil v minulosti více. Podotýkám, že jsem je zatím vždy s úsměvem, nenechaje se vyprovokovat, přecházel.Tentokrát se mi však zdá, že bezdůvodná manipulace s cizím majetkem, bez jakékoli předchozí dohody, zvláště po nesplněném slibu, že vše bude uvedeno do púvodního stavu, je přece jen na pouhý úsměv trochu moc, Podotýkám, že místo uložení sousedku neomezovalo naprosto v ničemn, navíc bylo pracovníkem LZ přímo určeno, Prosím o radu, jak přiměřeně zakročit, abych podobným naschválům a provokacím učiníl přítrž a zároveň si z rekreačního pbytu neučinil peklo. Jsem mírumilovný člověk a mám rád klid. Za radu předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 07.05.14 17:05

Buď se s ní budete hádat, vyfackovat, nebo oznámit na obec. Ale někteří si nedají říct, není obrana.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 17:31
avatar

Používat hodně fotoaparát a důkladně vše zdokumentovat třeba.kde jste ty jalovce uložil. Příjde li od někoho stížnost že jsou jinde a zavazejí ukáži foto. Jinak nikterak nereagovat.To ji naštve ještě víc než se s ni hádat. Někdo se ptřebuje pořád s někým hádat aby se uklidnil . Třeba má doma problémy a tak to řeší.Když nebudete reagovat možná se časem uklidní.Hlavně mít vše zdokumentované pro případné řešení stížnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.14 20:39
avatar

použijte fake cameru = falešnou, kde na svůj dům dáte ještě malou cedulku "sledováno" . Mě by to odradilo, primitiva možná ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 23:32
avatar

Toto odporné chování je pro některé starousedlíky běžné, myslí si, že mají "svaté" právo závazně posuzovat (a také otravovat) život všech okolo. Můžete zkusit přeptat se, možná se pletu a Vy budete příjemně překvapen, což bych Vám přála. Buďte ale připraven i na znechucující reakci a berte to jako poučení, jaká verbež se v vyskytuje na světě. V žádném případě se nenechte vyprovokovat, to je pro takovou osobu trest ;) a pro Vás úleva.

doplněno 25.05.14 23:33:

... zkusit přeptat se, co se stalo s tím dřevem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 26.05.14 10:05
avatar

tiffany, toto odporné chování je běžné nejen pro starousedlíky ale i pro "lufťáky", chataře atd... Navíc jsou zvyklí, že si na zahrádce chaty či chalupy přece nebudou dělat kompost a všechen bordel hážou nebo vozí za plot, do lesa, do pole atd... vidím to všude kolem... Zajímavé je, že starousedlíci bordel nedělají...

Možná byste se měli chytit za nos a přemýšlet, kam svůj odpad ze zahrady dáváte. Možná, že "sousedce" už přetekl pohár trpělivosti... Možná jenom nevěděla, že jste se domluvil s LS... Zkuste někdy se sousedy promluvit...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.14 23:20
avatar

No, psala jsem " pro některé starousedlíky", bohužel na základě vlastní zkušenosti, ale asi to bude kus od kusu. Jinak mi v tomto případě vadí, že si paní nedala práci sdělit tazateli důvod svého jednání, klidně aspoň dodatečně, když už to nemohlo počkat. Takže pravda, promluvit .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ipeli*
Datum: 29.05.14 22:07

Já vím, že je na to pozdě, ale měl jsi použít: http://www.all4.cz/vybaveni-f…rodukt/skladaci-zabrany_19497 nebo ohradník na skot !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sue*
Datum: 08.06.14 21:30

Lesní Správa !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elm*
Datum: 13.06.14 19:19

Osobně mám také sousedské spory.Nikdy je neřešte násilím,vše zdokumentovat a případní svědkové dané situace.Osobně bych se obrátil na nejbližší advokátní kancelář.Věřím že vám ten úsměv (pohodáře) vydrží i nadále.Jsou mezi námi lidé kteří si myslí že můžou všechno.Někdy si připadám že jsem z jiné planety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.14 20:28
avatar

Tak tohle vám nezávidím. Jestli nechcete mít peklo, ignorujte ji. Jak už tu bylo psáno, těžko s takovým člověkem něco hne. A už vůbec ne nějaká protiakce. Tím dáte najevo, že její akce měla úspěch a ťala vás tím do živého. Doporučuji klid, trpělivost, povznést se nad věc, i když to asi bude velmi těžké. Zkuste se jejím záškodnictvím pobavit. Vymyslete něco, ve stylu: Jalovec bych potřeboval dát k plotu, tak ho dejte tak, aby vám ho tam baba ve své víře, jak moc vás nakrkne, sama přerovnala. Narafičte si takhle pár věcí jen tak pro zábavu. Baba se třeba unaví, když uvidí, že to s vámi nehne a časem dá pokoj. Přeju vám božskou trpělivost ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ipeli*
Datum: 14.06.14 22:18

No jo, ale kolikrát ji má ignorovat *frajer*?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pcmani*
Datum: 14.06.14 23:50

já bych ji ignoroval i několikrát za sebou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 04:01
avatar

nemá cenu odpovídat (pokud se nedá předpokládat nějaká obecnější platnost a tudíž i návštěvnost, což není tenhle případ), ale nedá mi to - trošku mně vrtá hlavou, kde teda byly ty pokácený jalovce původně položený - jestli to náhodou nebylo třeba částečně na pozemku tý drzý sousedky, nebo mimo pozemek stěžovatele (to pak mínění, že to sousedku neomezuje a určení místa pracovníkem LZ by byly dost chabý argumenty);
trošičku mě i vrtá hlavou, co prakticky vadilo tazateli na tom přemístění? - čím ho to poškodilo? (doufám, že ne jen samotný fakt, že si drzá sousedka dovolila původní místo změnit; možná je to taková prestižní přetahovaná - třeba napřed se dá dřevo na sousedčin pozemek, ta ho nafláká zas na sousedův, taky jí mohlo původní místo skutečně vadit), no, bez více podrobností si o věci můžu myslet cokoliv, resp. nevím, co si mám myslet
P.S. a proč je společný plot pro sousedku cizím majetkem? -. to je někde zapsaný, komu patřil? (na levý a pravý strany se už dávno nehraje)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.