Zalévání záhonu z vod.řádu

Od: Datum: 07.05.14 08:03 odpovědí: 10 změna: 08.05.14 11:54
avatar

Dobrý den.Již 35 let bydlíme v nájemním domě.Dům je složen ze tří bytových jednotek.V jedné z nich žije důchodkyně,která nás neustále sleduje,tím že si venkovní sezení dala na místo,aby viděla na naše okna/na to kdy odjiždíme,přijíždíme,co si povídáme atd./.Dále,pak používá na zalévání svého záhonu vodu z vodovodního řádu.Majitel nám toto účtuje tak,že vezme celkovou fakturu za vodné a rozdělí ji dle počtu obyvatel v domě.Mám zde nahlášeny 3 osoby,které tu bydlí a tak mě připadá nespravedlivé,abych platila sousedce vodu na zalévání záhonu.Majitel o samostatných vodoměrech pro každý byt nechce slyšet.Dále,pak velmi málo větrá okny a zápach z jejiho bytu vypouští do společné chodby.

Děkuji za radu,Hana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 08:35
avatar

Lituji vás a vlastně každého, kdo má špatné sousedy. Jen vám napíšu, třeba neštěstí bližního potěší. V bytě pode mnou bydlela napůl dementní babka. Vzala si do hlavy, že kradu, prodávám se, peru na zakázku ve dne i v noci. Kdyby si to myslela, to by bylo jen dobře a v klidu. Ale ona z okna volala na lidi, policajty, kopáče a každému, kdo chtěl poslouchat, vykládala jim šílené historky. A psala amonymy, na úřad, lidem do schránnek. Každý sice nevěřícně vrtěl hlavou ale "na každém šprochu, pravdy trochu". Že?! Mohla jsem se ubrečet. Babka ovládla můj život navenek i v mé hlavě. Nebylo absolutně nic, čím a jak bych se mohla bránit, jak cokoliv změnit. Nakonec jsem se v mysli od ni odstřihla. Nechtěla jsem slyšet od sousedů co zase babka. Přestala jsem na ni myslet, zabývat se jí. Věřte, jde to. Jenže, víte co se stalo? Babka zavřela oči, delší dobu byl byt prázdný. Ta lahoda! Nebe! To ale bylo jen proto, abych nabrala sil. Nastěhovali do toho prázdného bytu cygany se šesti dětmi. 4 z nich jsou postižené. A mi se vyplatil tréning, ignorovat všechno, co je pod podlahou. *sok* Takže, moje rada je, nemyslete na babu, nemluvte o ní, neřešte ji. Ale ta voda, to jsou opravdu částky! Pokud se nedomluvíte s majitelem domu, jste bezmocní. *plac*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.14 15:55

No to jsou hnědočeši a ti mají všude zelenou hlavně na úřadech a potom se všude roztahují chudák čistý čech narozený v této zemi, je utlačován minoritní skupinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 09:09
avatar

Zkuste se na to podívat z té lepší stránky: alespoň máte pod okny hezký (jak alespoň doufám) záhonek. A zkuste jí ho pochválit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 09:13

Majitel by měl mít pro nájemní dům zpracován domovní řád /a požární řád/,který vychází z obvyklých zásad soužití domácností a m.j. i řeší možnost zalévání zahrady či mytí aut ze společného vodovodu,pokud toto přímo není zakotveno v nájemní smlouvě.Já bych si v dané situaci pořídil cejchovaný vodoměr sám na své náklady ,cena je do 400 + montáž a majiteli bych platil jen skutečnou spotřebu vody pro svůj byt. Druhá věc je,jestli bych tam pak ještě bydlel. Ale pro důkaz nespravedlivého vyúčtovánívodného a stočného by to stačilo a postupně bych tak majitele přesvědčil ,aby konal. Způsob větrání či sledování Vašeho pohybu je problém starý a všeobecný a zatím jej nikdo nevyřešil.Snad jen v USA,kde by ono sledování bylo zakázáno.Ale naše právo ve stařičké Evropě tohle zatím neumí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.14 09:22
avatar

Hani, rozdělíme Váš problém na dvě části.

Voda:

Musíte majitele domu přesvědčit, že neúčtuje vodu správně s ohledem na zalévání záhonů paní sousedkou. Pokud to nepochopí on, nikdo Vám nepomůže.

Zápach:

..velmi málo větrá okny.. kdo to posuzuje, co je málo, velmi málo, dostanečně, přiměřeně. Deset lidí bude mít jiný názor, ale který je ten správný?

a zápach z jejiho bytu vypouští do společné chodby...takže dveřmi do chodby větrá více jak okny ven? Omlouvám se, ale opravdu je tak jak píšete? S tím Vám opravdu nikdo nepomůže, páč nedokážete, že je to větrání nad míru obvyklou. I kdyby jste to dokázala, tak stejně nic nezmůžete. Páč není právní síly, která by paní zakázala otvírat dveře na chodbu.

Určitě bych Vám rád dal lepší radu, ale to bych kecal nesmysl..

doplněno 07.05.14 14:11:

Humbuckere, to Vám blahopřeji, ale upozorním na tuto situaci.

V našem domě je hlavní vodoměr, podle kterého se účtuje spotřeba. Odtud jsou nové rozvody do bytů, každý má svůj vodoměr. Odečítám každý 1/4roku vodoměry a vždy mi vychází, že spotřeba jednotlivých vodoměrů je menší, nežli hlavní zazanamená. Doúčtovávám pokaždé 6-11% rozdílu..

Když vy budete platit jen to co se natočí na Vašem vodoměru, může nastat podobná situace jako u nás a ostaní bez vodoměru zaplatí i za Vás, malou nepřesnost v měření.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.05.14 11:54

Ahoj. Jasně Milane. Každá situace není stejná nebo podobná. Já jsem si tu se svou podružkou sám a vytáčím hodně málo. V bytovce s více partajema se to musí dělat tak, jak to popisuješ ty. Určitě je s tím dost práce navíc. Ale, pak se dá dojít k přesnějšímu rozúčtovávání. Měly by se tím dát vychytat nějaké hrubé anomálie. Příjemný svátek i veekend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.05.14 10:28

Problém může řešit jen vlastník domu na váš popud. Navrhněte mu jiný způsob rozúčtování vody, třeba plocha bytu ...
U takových způsobů bydlení je nespravedlností...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 10:55

Promluvil bych s domácìm, aby té panì písemně sdělil, že zalévání zahrady pitnou vodou se zpoplatňuje pašální částkou 2000,- Kč za rok. Pak už ji určitě neuvidíte točit vodu z kohoutku do konve a zalévat zàhonek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 07.05.14 11:52

Kdysi jsme si umývali auto vodou donesenou v kýblu ze společného sklepa. Některým se to nelíbilo, tak se odhadlo, že se odnosí ročně voda za pět korun, zaplatilo se a byl klid. Bez vodoměrů se to těžko určuje. Stačí jeden protékající záchod a ostatní se nedoplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 13:32

Ahoj. Mě se podmínky součástí nájmu z bytu měnily několikrát a nakonec mi bylo stanoveno placení vodného a stočného paušálem, který se mi nevyhovoval. Tak jsem si sám vsadil svůj vodoměr na přívod jako podružné měření a co si vytočím, to si zaplatím. Platíme 92,42 Kč za kubík. Už za měsíc se dá něco porovnávat s tím, co je vám rozpočítáváno. Bude-li úspora, začal bych na to poctivější vyúčtovávání více tlačit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.