Nač dát pozor při koupi pozemku

Od: Datum: 05.05.14 19:49 odpovědí: 6 změna: 06.05.14 08:56

Dobrý den, hodlám kupovat pozemek a potřeboval bych poradit, nač si dát pozor, abych později nenarazil na nějaká důležitá omezení. Zatím mám v plánu, zajít na obecní úřad a stavební úřad, abych zjistil, např. kolik % plochy může být zastavěno. Na katastru nemovitosti žádné omezení vlastníckého práva není.

Je to však velká investice, tak bych nerad udělal chybu, a proto se ptám, nač je dobré si dát ještě pozor. Nač se podivát.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 05.05.14 19:54
Mrkn bych se jeste na
- ochranne pasmo vysokeho napeti
- CHKO
- jestli je pozemek jako.stavebni
- jestli tam nevede treba plynovod nebo vojensky kabel. To nemusi byt na katastru.
- zatopova oblast?
doplněno 06.05.14 08:38:

Nevypada to tak zle. Soukromi je zalezitost vkusu a otrlosti. Prinejhorsim, nasadite k zadnimu plotu rychle rostouci dreviny a ty to zastini. Si muzete dnes vybrat pozemek se soukromim a za 5 let vam za plotem postavi developer panelaky a mate po srande. Tady aspon vite, na cem jste ;).

To vedeni vypada jako klasicky rozvod 400V, tam by problem byt nemusel. Jestli je vedle novostavba, tak ze skuste poptat jich, jake meli problemy pri zadosti o povoleni a ktery organ delal ofuky. A pak ty pozdemni site, to byva ocas nejvetsi certik, ale zde to asi nehrozi, vzhledem k okolni zastavbe.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladislav*
Datum: 05.05.14 21:45

Dovolím si poslat ještě odkaz na pozemek. Přes okraj pozemku vedou dráty vysokého napěti. Myslíte, že je toto špatné?

http://www.realitnieso.cz/det…aznejov-ul-drahotinska/804296

Datum: 05.05.14 20:13
avatar

určitě zjistit vedení veškerých sítí, starosta by měl mít o tom povědomost. Taky jestli tam není podle ÚP nejaká ochranná zóna z hlediska životního prostředí př. krajinný prvek, biokoridor, biocentrum, hnízdiště apod.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.05.14 22:43
avatar

To vysoké napětí je problém, mám pocit, že minimální vzdálenost k stavbám se zvětšovala. Toto možná už bude zastaralé:

http://www.infoenergie.cz/web…/energy.php?nav01=3&nav02=215

Chce to s tím počítat při situování domu. Dále si zjistěte, jaký typ domu je v dané lokalitě povolen. Často jsou povolené tvary/plocha/počet podlaží dost striktní. Sousedí pozemek přímo s obecní komunikací/obecním pozemkem? Pokud ne, je to problém. Podzemní vedení mohou být taky velký problém - nevede tam třeba nějaká tlustá trubka s plynem, vodou, teplovod?

Osobně bych do toho pozemku nešel. V okolí jsou vysoké domy ze kterých je na pozemek až moc vidět, nebude tam žádné soukromí. Pozemek je celkem malý, pokud se počítá se zástavbou i všude okolo, bude to barák na baráku. V takové levné lokalitě by se měl dát najít nějaký slušnější sólo pozemek.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladislav*
Datum: 06.05.14 00:06

Děkuji. Máte pravdu, že pozemek to není úplně nejhezčí, ale ta cena je na lokalitu celkem výhodna. To je hlavní důvod koupě. Kvalitnější pozemky blíže Plzni jsou, ale to už se blíží k 1300-2000 za m2, což je nad mé možnosti.

Pozemek přímo sousedí s obecní komunikací. Vlastník pozemku měl již naprojektovaný menší dům s podkrovím, což by stačilo i mně. U toho napětí mi také vadí, že prý to může mít vliv na zdraví člověka, bydlet takhle blízko.

Od: nikola01
Datum: 06.05.14 08:56

Ano pokud máte nějaké přístroje v těle, tak to není dobré. Jinak samo vlny...ale znám lidi co bydlí u velmi vysokého napětí, k tomu jim kolem toho ještě vede vysoké napětí a žijí. Nepozoruji ani žádné změny. Ono větší svinstvo je mobilní telefon na šňůrce kolem krku zastrčený na oděv v okolí srdce. Nebo mobil v kapse. Dnes jsme tak obklopeni elektrickou energií a vlnami. Už jen oblečení co nosíte. Vesměs plast. Který se v průběhu dne nabije a pak dostáváte šlehy když se něčeho chytíte.

Pokud tedy máte nějaký přístroj na srdci nebo v těle...tak raději ne... největší svinstvo je stejně z telefonních vysílačů na panelácích atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.