Okno+dveře - lze je udělat do plné zdi?

Od: Datum: 05.05.14 19:01 odpovědí: 5 změna: 06.05.14 00:05
Dobré odpoledne,
garáž,která již neslouží svému účelu,chci přestavět na zahradní sezení.Lze do protilehlé stěny ,než byla vjezdová vrata, nějak vybourat otvor pro dveře a hned vedle otvor pro okno (tyto otvory chci mít spojené).Samozřejmě tam není žádný překlad,lze jej nahradit třeba dvěma jaklovými profily?
Děkuji a hezký podvečer

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.14 19:11
avatar

Neexistuje nejde.

Na přesné rady je třeba více info. Máte fotky, aby bylo vidět rozměry stny, velikost otvoru, co bude nad dveřmi a oknem?

doplněno 05.05.14 21:06:

a ještě kolik řádků je nad překladem? co to ponese?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.14 19:21
Tak šíře teď je 3m,výška 2,20m.Rozměr budoucího "vlezu" bude 0,8x1,8m a "okno" 1x1m.Foto teď bohužel neudělám:(
Tloušťka stěny je na délku jedné cihly (cihly jsou plné).
Datum: 05.05.14 21:43
avatar

Vzhledem k to mu,že je zeď jenom třicítka,volil bych místo překladů jen vinkl a jeho zazdění by bylo extra jednoduché-v podstatě jen "vyškrábat" ložnou spáru a do ní najódlovat onen vinkl a oklepat omítku na plochu pod něj (aby šel zapusti pod omítku!) (myslím že by byl dostatečný 100mm,z obou stran!),pkd by byl nade dveře zvlášt a nad oknem také,mohl by být i menší!

Pkd překlad (třeba RZP) tak vysekat drážku z jedné strany na půl cihly,na výšku překladu,("keramické-heluz by bylo obdobné dle rozměrů překladu!) na koncích uložit (min.150mm!),uložení na koncích a nadezdění překladu na poctivou vápennocementovou maltu, nejdříve druhý,raději déle, druhou stranu! Pkd přes celou zed,mohlo by se to zřítit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.14 21:25
avatar

Samozřejmě že metoda existuje. Jen musíte postupovat opatrně a nadvakrát, aby se vám zeď nezbortila. Překlady musíte udělat dva, budou ležet vedle sebe, jeden na vnitřní straně a druhý stejný na vnější straně.

Nejdříve je potřeba bezpečně zazdít překlady. Zbytek je dodělávka.

Vybourejte na vnitřní straně zdi prostor pro překlad, vložte překlad a dobře zazděte. Až malta utvrdne, udělejte totéž na vnější straně zdi a vložte vnější překlad. A zase pár dní počkejte. Jak jsou oba překlady ve zdi, máte vyhráno. Už můžete vybourat otvor pro okno nebo pro dveře.

Jaklové profily se ale nedají použít pro překlady ve vytápěných místnostech. Je to kvůli tepelné vodivosti. Jestli má být místnost obytná i v zimě, pak zvolte materiál, který se co nejvíce podobá zdivu. Jinak vám bude zeď promrzat, vlhnout a plesnivět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.14 00:05

Ahoj. I u téhle ,,zakázky,, mi chybí info o přítomnosti železobetonového věnce pod střechou garáže. I u garáží se většinou dělal. Jestli tam je, tak ty případný překlady nemusí nést tak velkou zátěž. Vlastně jen to mezi dveřma a věncem. Na to by potom mohly stačit i ty zazděný železný vingly, se zazděnými, zkrácenými cihlami v nich.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.