Parozabrána podkroví

Od: Datum: 03.05.14 20:19 odpovědí: 22 změna: 07.10.14 19:35

Ahoj dělám si podkroví teda začel jsem je tam nová střecha mezi trámy je vata ursa 20cm ted bych to měl přepepit parazábranou ale jak pak namontuju závesy na sdk profily?jak se to dělá a pak mám ješt mezi konstrukci profilu a trámu vložit další izolaci cca 5cm? Střech má samozdřjme ve špici ten odvetrávající prostor

Pepa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.14 10:13
Dobrý den, na krokve z boku napřed našroubujte zavěsy,s patřičným přesahem pro dalši vrstvu vaty,vložte tam prvni vrstvu vaty,zafiksujte tuto vatu provazem ,potom po zaizolování první vstvy osaďte cd profily na zavěsy a potom v mezeře mezi vatou a profily vlozte dalsi vatu,pozor ale spoje mezi vatou musí být přeložené.a potom na cd profily na oboustranou pasku přilepte parozábranu.
doplněno 05.05.14 09:24: Dobry den,sádrokartony provadím už cca 22.let,začínal jsem ještě na dřevěných latích,tehdy ještě nebyly profily.Píšete,že chcete dvě vrstvy vaty,a to musíte udělat tak jak jsem psal,nemusite dávat dvojtou vrstvu parozábrany.Mrkněte na webovky od rigipsu,tam to máte napsané.Dejte dvě vrstvy vaty a na cd profily parošku a přišroubujte sdk.Ja to tak provádím cca 20let a neměl jsem problem.Vubec neřešte že parošku prošroubujete.to jsou malé dirky,to nemá vliv na fungci parošky.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jose82
Datum: 04.05.14 11:36

takže až na konsrukci s cd profilu přilepit parazobránu nějak tak sem sy to myslel že je nesmysl prořezávat parozábranu

Od: jose82
Datum: 04.05.14 11:41

mezi krokvemi už je vata provázkem zafixována ted událám tedy konstrukci to bude pakce tam cpát vatu

Od: klobaska*
Datum: 04.05.14 10:27

Mrkněte zde na obrázky, také mi to pomohlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 11:08

Tak tohle řešení bych ani omylem nepoužil.

Je prakticky nereálné utěsnit všechny prostupy zkrz parozábranu.

Mnohem lepší je řešení které popisuje první příspěvek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: franz*
Datum: 04.05.14 12:16

Ten obrazek (reseni montaze) je naprosto v poradku, nebot jsou z nej patrne vsechny vrstvy montaze !

Uplne na spodku je konecna vrstva parozabrany na CD profilech, ktera bude po cele plose.

Chce to se trosku lepe divat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 12:30

Takže chcete napsat že na té šikmině budou dávat ještě jednu vrstvu parozábrany? ale no tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: franz*
Datum: 04.05.14 13:04

V tomto pripade ano, prectete si pozorne diskuzi na toto tema...

http://forum.tzb-info.cz/3397…h-sikmych-strechach/strana-13

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jose82
Datum: 04.05.14 13:49


tady to taky lepí až na hotvou konstrukci

Datum: 05.05.14 09:26
A jak tam vložíte vatu 5.cm?.když profil ma 2.5cm.toto řešeni pro dvě vrstvy vaty je nesmysl.
doplněno 06.10.14 11:59:

kdo trochu uvažuje,tak ty krokvové závěsy musí dát delší a nechá jsi tam mezeru na vatu,idelaní je mezera mezi krokví a cd profilem 6.cm ať se dá ta vata v pohodě dát.Vata se vloží mezi krokve a cd profil,a potom na cd profil se přilepí oboustranou páskou parozábrana.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 11:56

tohle řešení je nesmysl,co ta vata na parozábraně?to bude plesnivět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 06.10.14 12:08

Děláte ukvapené závěry! Nic plesnivět nemusí, záleží na tloušťkách izolantu, vpodstatě záleží na tom, aby rosný bod vznikl až za parozábranou (myšleno pohledem z interieru). Naopak toto řešení má výhodu v možnosti dokonale utěsnit parozábranu. Čím slabší vrstva izolantu před parozábranou, tím lépe. Příklad skladby: SDK-izolace 5cm-parozábrana-izolace 20cm izolace. Teď mi vysvětlete, proč to bude plesnivět prosím, děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 13:59

jan dělám sádrokartony už skoro 20.let,učil jsem se je ještě montovat na střešní latě,a takový postup aby byla parozábrana mezi izolanty se mi nezamlouvá.To zase se někdo nudil v kanclu,tak vymyšli novinky.Co pracuji ze sádrokartonem,tak provádím dva způsoby,a jsou vyzkoušené a ověřené dlouhodobě.Tenhle způsob je novinka,a není ověřený,možná cca 3.roky,ale ja co provádím je ověřen už několik let Nešel bych do něho.ja osobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.14 14:08

podle mě ta parozábrana ztráci smyl,je tam přeci proto aby zamezila rosnému bodu.a když se vytvoří rosný bod,kde se rosný bod objeví na sadrokartonu a na vatě,potom se objevi plíseň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 06.10.14 15:40

Parozábrana tam opravdu není proto, aby se nevytvořil rosný bod, ale proto, aby v místě, kde v průžeru izolantu rosný bod vznikne, bylo co nejméně vodou nasyceného vzduchu z interieru. Nikdo Vám nebere Vaše dlouholeté zkušenosti s montáží, na druhou stranu není vůbec problém, se setkat se špatným technologickým postupem řemeslníků i po letech třiceti. Já se nepřo o to, že zpravidla se dává parozábrana hned pod SDK, ale i tato možnost je při použití správných tlouštěk izolantu plně vyhovující.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.14 17:20
avatar

Berivo, omlouvám se, ale musím sdělit svůj názor. Na stavbách často najdu mnoho závad a reakce řemeslníků je,, tak to dělám spoustu let, a nikdo si nestěžoval. Vy to děláte 20 let a kde berete tu jistotu, že to děláte správně. Parotěsné zábrany se můžou dávat i mezi izolaci. Váš příspěvek v 14:08 svědčí o tom, že nevíte o průbehu teplot a rosném bodu v izolantu. Jak již poznamenává správně Hubas.

Snad Vám pomůže studie výrobce parotěsek..

doplněno 07.10.14 09:06:

Já Vás nechi učit novým kouskům, dělejte řemeslo tak jak ho děláte 20 let, je mi to jedno.

Pokud se ale nechtece vzdělávat Vaše věc. To že neznáte různé možnosti je opět Vaše právo nevědět. Na jaře jsem pořádal školení o umísťování parozábran (zdarma), školitel Guru, Jan Rypl z firmy Juta. To je člověk, který spoustu let dělá technika přes tyto materiály.

Pokud byste se přece chtěl něčemu naučit, stačí se koukat na otázky třeba zde:

Přeji Vám úspěch ve Vaší další práci.

Milan

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 08:25

ja nehledám spor,ja jen zde píši,že s touhle variantou nemám zkušenosti,a pokud nemám ja osobně nějakou variantu vyzkoušenou,nehodlám novinky testovat na svém zakaznikovi,Něco tam pokazím,a kde se budu ohánět u reklamace.Jo,tak mu řeknu : je to podle internetu,a zakaznik mi poklepe na čelo,každy člověk co jsi najme řemeslníka-živnostníka,tak počítá,že má s tou prací zkušenosti.a ne,že bude u něj testovat nějaké novinky.Jak jsem psal,ja dělám dvě varianty,a pokud by někdo chtěl tuhle variantu o které diskutujeme,tak bud zbalím "kufry¨",nebo bez záruky.Nemuhu přeci jako řemeslník ručit za něco,co jsem viděl na netu,a že to vymyslel nějaky inženýr za stolem,a nemám to osobně vyzkoušené.Dělám jen to ,kde mam jistotu,už dlouholetou.Zajimavé je to,že na semináři nam tuto možnost nesdělili.a to jsem byl letos na přezkoušení.Myslím že ani rigips,nejde o experimentu.Kouknul jsem se do manuálu na podkroví (od rigipsu)a o téhle varinatě není ani zmínka.Myslím,že bychom se tu mohli bavit o nesmrtelnosti brouka.Prostě,když chce někdo zkoušet něco nového,tak ať jsi to vyzkouši na svém domě,ale ja pokusné králiky se zakazníku nedělám.Co se týče těch hodnot a funkce parozábrany,tak jsem řemeslník,který musí zhotovit zakázku dle objednávky,a ne přednášet zakazníkovi o hodnotách izolantu,parozábrany,atd,to jsi muže vyhledat na netu.A podle těchto hodnot vybrat materiál.Ja nechávám výběr materiálu na zakazníkovi,samozřejmě mu doporučím co mám ověřené,ale najdou se i šetřílkové,kteří hledají na netu,kde by mohli uštřit.a to je potom těžké vysvětlovat proč je ten a onen materiál levnější,ale nikdo se nedívá na vámi zmiňované hodnoty,Výrobce musí někde uštřit,když chce levně prodat.Ja bych tuhle diskuzi z mé strany ukončil,Dělám to co umím x let.Pořekadlo: starého psa novým kouskum nenaučíš.Bohužel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 07.10.14 10:54

Berivo, do této diskuse jsem se zapojil na Váš podnět, kde píšete: "Tohle řešení je nesmysl,co ta vata na parozábraně?to bude plesnivět." Prostě uděláte nejdřív jasný a suverénní závěr nad řešením, které vůbec neznáte, což i později přiznáváte. Kdybychom se s panem Cukrářem do diskuse nevložili, zůstal by zde nevysvětlený a zavržený závěr. Není to jenom Váš případ, dělá to více lidí. Z mé strany taktéž vše. Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.10.14 09:05

jde poznat,že máte dost zkušenosti,ale rád bych se zeptal na jinou variantu v podkroví.Mam zhotovit podkroví svému švagrovi,a postavil jsi srub,a má podkroví v palubkách,s tím,že má zateplení od střechy a pohledové palubky.Po mě chce,ať mu tám zhotovím příčky,to není problém,ale chci se zeptat,má tam i koupelnu,a když bude má v koupelně palubky,nebude mít problém s vlhkostí?,třeba jestli se mu nebude na palubkách srážet voda,atd,nebo bude lepší tam zhotovit podhled,z impregnovaného sdk.Nebo to vůbec neřešit.Díky za odpověď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.14 17:37
avatar

berivo,

na přesný postup je třeba daleko více informací. Můžeme se nějak spojit on line?

Pokud docílíte toho, (jak jste sám již popsal, minule), musí být rosný bod za parotěskou, někde v tepelné izolaci. To znamená, že se voda nemůže srážet na povrchu podhledu, ať je to již SDK, nebo palubka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 07.10.14 19:19

Pokud je koupelna vybavena dostatečným odvětráváním, není důvod bát se použití palubek. Je to věcí vkusu i když sdk působí v koupelně "čistěji". Podle Vašeho příspěvku usuzuji, že máte spíše obavu z toho, aby se na povrchu palubek nesrážela voda podobně, jako se mlží zrcadlo. To se stává na materiálech s vysokou teplotní vodivostí (sklo, kov...) Dřevo je v tomto směru dobrý izolant, lepší než sdk. Teoreticky by mohl problém nastat při použití silné vrstvy laku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.14 19:35
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.