Drtička uhlí

Od: Datum: 03.05.14 08:44 odpovědí: 21 změna: 05.03.16 11:31

Dobrý den,potřeboval bych poradit čím,nebo jak v domácích podmínkách rozdrtit cca 25 metráků uhlí. Zda tohle již někdo řešil a vyřešil např. sestavením své malé drtičky a pod. Mám automat a z minulých let mi zbylo černé uhlí frakce kostka a do automatu lze dát jen ořech 2. Ručně se mi topit nechce a tak se ptám. Prosím, odpovědi typu kladívkem a pod vynechte. Děkuji Honza.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.14 08:49

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.14 13:32
Takže vyházet,či vynosit uhlí z uhelny na betonovou plochu, zakrýt proti dešti a pobertům, vybavit si zapůjčení nebo nákup tanku, vybavit si povolení na přepravu tanku, sehnat dopravník potřebné nosnosti, doprovodné vozidlo s majákem, atd. atd.
Nechce se mi dále přemýšlet nad smyslem a důsledky kimbova příspěvku.Zřejmě se ani jemu nechtělo...
doplněno 03.05.14 19:13: Toto je postřeh na výše skrytý kimbův návrh drcení uhlí pomocí tanku na betonové ploše.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.05.14 13:36

Hejkale jsi hustej, jako vždy ! ten bod je ode mě, hehehe a počkej, jak mu budou odpovídat, jestli chce skutečně drtit uhlí a budou mu radit, ať začne drtit něco jinýho, možná mu budou radit, ať si to uhlí rozkliká myší

Datum: 03.05.14 17:14

Hejkale, nevíme ještě, jestli tazatel má vhodnou betonovou plochu pro tank. Doplňte ještě postup pro zhotovení této plochy. Díky.

Ohodnoceno: 1x

Od: janm
Datum: 03.05.14 10:28

A co těch 25q prodat někomu v okolí kdo kostkou topí, a místo toho si koupit ořech 2,. kostka je dražší není škoda ji drtit? Nebo jsou.li v okolí uhelné sklady, zda-li by to nevzali a místo toho (po přepočtu) si vzít od nich ořech, cenově by to ale asi nebylo výhodné (daň) za optání nic nedáte.

Datum: 03.05.14 13:13

Ahoj, pro Tebe je ideální válcový mlýn, ale je to hlučná věc. silnostěnný válec naplněný uhlím a mlecími kameny, správně by se mělo psát koulemi, v průmyslu se používají železné koule, ale doma postačí velké oblázky, křemeny, no a vhodný motor. Kaktusáři si melou v míhačkách na beton dolomit, mramor a cihelnou drť pro kaktusy, také jí tam nahazej a přidaj šutry a nechaj to točit, nejlíp v zavřené garáži, jinak se budou sousedi divit, co se děje.

Další varianta je dva ozubené válce a nebo aspoň širší ozubená kola pod šikovně udělanou násypkou + odpovídající motor, záleží na tom, kolik do toho udělátka chceš investovat, jak jsi šikovný při výrobě a kolik času chceš strávit při drcení

doplněno 03.05.14 13:15:

...míchačkách...

Datum: 03.05.14 14:17

No, jestli máš možnost to uhlí dát někam ven na sluníčko a na déšť, tak ho tam vyvož. Ne na velkou hromadu, tak do 30ti cm. Necháš párkrát na to zapršet, pak zahřát od sluníčka a za chvilku se uhlí bude rozpadat samo.

Datum: 03.05.14 14:20

Toto platí pro hnědé uhlí, u kvalitního černého uhlí (kameného) bude na rozpad čekat marně.

Od: cuca®
Datum: 03.05.14 16:57

Zeptám se možná spatne, ale ten automat je i na cerne uhlí? Cernym uhlim byste mohl plechovy kotel roztavit.

Ptam se pro to, ze si kolikrat lide chteli koupit cerne uhlí do kamínek.

Jinak souhlasim s odpovedi, uhli nekomu prodat a koupit o2.

Datum: 03.05.14 17:18

U automatu může-li je-li i na černé pak si s tím řídící jednotka jistě poradí. U kamen s ručním ovládáním, správným způsobem (nastavením) lze spalovat černé uhlí bez jakéhokoliv rizika poškození kamen , toto zároveň platí i u koksu, do kamen je dobrý k2 (menší frakce) při správném nastavení dávají kamna stabilní výkon s mírným periodickým kolísáním bez toho aniž by se byť jen rozžhavila roura, či se kamna přetížila. (osobní zkušenost kamna K2u4p petry) Případy kdy někdo plechová kamna s šamoty "propálí" či jinak poškodí užitím černého uhlí nebo koksu svědčí o nevhodném způsobu topení.

Datum: 03.05.14 18:06

Je to litina,nemám problém s topením černým,jen jsem se chtěl zeptat zda to zde někdo neřešil a jak.Stupidity typu tanku a kladívek jsem již slyšel dost.Ptal jsem se seriozně a slušně a žádal jsem jen seriozní a slušnou odpověď,pokud někdo ví.Mám to uloženo v kotelně a tak se mi nechce vynášet 25 metráků ven.Nicméně děkuji všem,kteří se snažili pomoct.Honza.

Od: moula*
Datum: 03.05.14 21:05

Datum: 04.05.14 08:54

No,paráda. Děkuji.H.

Od: pamen52
Datum: 19.12.15 09:24

Zdravím. Mám stejný problém jako Honza.I když je příspěvek staršího data mém dotaz, odkud jste a zda by bylo možné drtič zapůjčit popřípadě koupit? Děkuji za odpověď.Pavel.

Datum: 19.12.15 09:32

ozvěte se mi na Luiss@ seznam.cz

mkněte:

Od: jerry00
Datum: 19.12.15 16:23

A co drtička na větve. Ale né ta nožová nýbrž s frézou( ozubeným kolem) Tam by ses do normy na Ořech2 asi vešel. Nám to dělá cca 20 mm špalíky

Datum: 19.12.15 20:05

Hmm, no to nevím, aby to neodsrala ta přítlačná hliníková deska..

Od: jerry00
Datum: 21.12.15 12:27

Dřevo je tvrdší než uhlo, to by se mělo okamžitě rozpadnout. Ten přítlačný bazmek je masivní odlitek, ten to vydrží. Navíc to bude chtít dost povolit, aby to lámalo uhlo a nedrtilo ha na prášek.

Datum: 21.12.15 14:04

A jak to tam chceš prosím tě ládovat? Po jednom? To je 100% lepší to moje udělátko. Dal jsem větší násypku, vysypeš celý kbelík najednou a je to.

Od: ruzenakinkorov
Datum: 01.03.16 11:03
Dobrý den,
Prosim je někdo, kdo by zapůjčil drtičku na uhlí pro automaticky kotel (ořech 1na ořech 2).
Ozvete se. Těl. 476753418 Dekuji

Datum: 05.03.16 11:31

Dobrý den, u videa je kontakt. Více info po meilu

L.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.