Ponorná čerpadla

Od: Datum: 30.04.14 01:36 odpovědí: 3 změna: 30.04.14 15:31
avatar

Dobrý den, prosím Vás nevíte někdo zda vadí ponornému čerpadlu, když na výtlak na hadici nasadím např. stříkací pistoli, zda se může při chodu čerpadla uzavřít výtok? Moc děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.14 04:49
avatar
Čerpadla se vždy škrtí na výstupu, takže s pistolí trpět nebude. Pokuď budete vodu uzavírat na delší dobu v řádu minut mezi stříkáním. Čerpadlo bych raději vypnul.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.04.14 13:21

Záleží na typu čerpadla, ale zpravidla jim úplné uzavření dobře nedělá. Já jsem třeba vybrační čerpadlo malyš doplnil na výstupu tlakovým spínčem 2,5 Atm, takže pokud zastavím pistoli, nebo skřípnu hadici, tak se čerpadlo vypne. U rotačních čerpadel by byla nutná i nějaká menší tlaková nádoba a zpětný ventil, aby nehrozilo příliš časté spínání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.04.14 15:31
avatar

Míval jsem vřetenové ponorné čerpadlo (snad Nautila) ve studni a v jeho návodu bylo přímo zakázáno uzavírat na tvrdo výtok. To čerpadlo v té studni funguje dodnes (37 let !) bez jakékoliv opravy a údržby (akorád mi už nepatří :( ).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.