Jak vyměnit přetlakový ventil u boileru

Od: Datum: 29.04.14 10:49 odpovědí: 3 změna: 29.04.14 15:55

Potřebuji vyměnit přetlakový ventil od boileru,když zastavím vodu a vyšroubuji ventil u bojleru vyteče mi bojler nebo ne,jak nejlepe postupovat,děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.14 11:45

Když zastavíš přívod vody a bude těsnit kohout tak voda nevyteče.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: yyy
Datum: 29.04.14 13:38

Zastavit vodu, nechat vytéct zbytek teplé vody z bojleru (snížit tím tlak v bojleru). Pak vyšroubovat přetl.ventyl, a před úplným odšroubováním tam strčit špunt, aby se nenasával vzduch do bojleru. Pak by voda mohla vytékat z trubky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 15:55

Ahoj. Elektrický bojler funguje tak, že hned do jeho spodní části přitéká studená voda, která se zahříváním dostává do jeho horní části a dlouhou trubkou, co dosáhne ode dna až skoro nahoru ta ohřátá voda vytéká ven. Bez tlaku, odteče jen malé množství teplé vody. Když zastavíš přítok studené vody k pojišťováku, pootočíš tím pojišťovákem a odpustíš nějaký ten tlak, můžeš ten pojišťovák potom měnit. Mě se to takhle párkrát povedlo. Zkus to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.