Elektroinstalace v kuchyni. Přiměřená cena?

Od: Datum: 29.04.14 08:23 odpovědí: 7 změna: 01.05.14 21:25

Dobrý den,

provádíme rekonstrukci bytu 3+1 v Plzeňském kraji a přišla řada na elektroinstalaci v kuchyni. Všude jinde je již provedena od původního majitele bytu (včetně kuchyně). My potřebujeme přidat ke stávajícím rozvodům ještě zásuvky s extra vlastními jističi pro sklokeramickou desku,myčku, vestavěnou troubu a MW. Moje otázka zní, zda částka kterou jsem dostal v odhadu za vykonanou práci vč. materiálu je adekvátní. Připomínám,že se jedná pouze o jednu místnost, rozvaděč se nachází do dvou metrů od místnosti a celá místnost není větší než 10m2. Toto mi přišlo jako rozpis s cenou. Je to v pořádku, nebo se Vám to zdá hodně, a doporučili by jsme ze zkušenosti např.silnější jističe nebo ty 16A jsou ok?

hrubá instalace:

Cyky 3x1,5 - 11m

Cyky 3x2,5 - 31m

Cyky 5x2,5 - 30m

Jističe Legrand 16A/B/1F - 4ks

Nulový můstak - 2ks

Instalační Krabice - 11ks

Sádra - 10kg

Wago svorky - 5ks

Materiál celkem 2182Kč

Práce a doprava 4172 Kč

Kompletace:

Zásuvka -6ks

Dvoj zásuvka -1ks

Vypínač 1ks

Kryt vypínače -1ks

1Rámeček - 1ks

2Rámeček - 1ks

4Rámeček - 1ks

Materiál celkem 1120Kč

Práce a doprava 1720Kč

Díky za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.14 10:38

Nabídka dle všeho je více-méně v pohodě, koukám-li na cenu za materiál a práci. Ovšem co mi pak nesedí, je metráž těch kabelů. Cca. 5x2,5 je dle vašeho sdělení docela hodně. 5x se vede jen a pouze ke sklokeramice (asi) a to by mělo být do 5m. ALe to je minimální úspora. Co se týče 16A, tak o tom není třeba diskutovat, to je pro samostatné zásuvkové okruhy standard a musí (mělo by a doporučuje se) být samostetně pro spotřebiče s větším příkonem (nad 2kW), tj. samostatně myčka, trouba, ideálně i na 10A lednici (stačil by CYKY 1,5 ), plus nejlépe 2 okruhy nad linku (rychlovarka a něco dalšího?...) - za tu rezervu to stojí...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.14 14:21

Bez znalosti místa těžko soudit. Délky kabelů je snadné zkontrolovat. Ceny jsou +- Ok. Jenom mi tam chybí jištění toho 3f kabelu. Dále nesedí počet instalačních krabic s počtem přístrojů. Jestli ten zbytek jsou odbočné (u této instalace blbost) potom chybí víčka a nesedí ani ty Waga. Jestli je kabel CYKY 5J*2,5 použit pouze pro přívod ke sklokeramice je to nataženo asi přes souseda. Chybí tam vývodka (ukončení) pro tu desku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.04.14 00:17

Cenová kalkulace je oddpovídající. Jen mě vždy šokuje, kdy zákazník dá za stavební rekonstrukci místnosti 300.000,- a pak se mu zdá 5.000,- za elektroinstalaci moc. Připadá mi to, že pro zákazníka je lepší vyhořet, než zaplatit kvalitní práci. Kolik jsem už vyhořelých instalací předělával a je to pak za dvojnásobek.

Ohodnoceno: 0x

Od: aworton*
Datum: 30.04.14 08:04

To tolik stojí rekonstrukce celé místnosti přeci nemá s cenou elektroinstalace co dočinění. Kdybych podceňoval el.rozvody,tak si přeci neobjednávám firmu :) ..

Jde jen čiště o to,že chci za objednanou službu zaplatit standartní cenu, nikoliv vyhazovat peníze oknem tam kde to není zapotřebí. Chodí sem lidé v této oblasti rozhodně více znalí,než jsem já,proto si nechám rád poradit.

Datum: 01.05.14 21:25

Mimo téma:

Do kamene tesat. Za metr dlažby nebo obkladů bez problémů 600,- , ale vypínač maximálně do 60,- a kabel může být taky slabší vždyť ušetříme úžasných 7,- na metru.

Od: aworton*
Datum: 30.04.14 08:30

Přikládám ještě na rychlo udělaný nákres místnosti pro lepší představu s naznačením kde by měli přibližně být spotřebiče.

Datum: 30.04.14 21:57

Mně se zdá cena přiměřená, i když seznam materiálu je na mně až dost podrobný. Jedině snad málo jističů a kabel 5x2,5. Buď ho chce použít ještě někde jinde, nebo se upsal. Je třeba si uvědomit, že zatím je to jen odhad, i když kvalifikovaný. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že i když máme dost podrobný projekt, realita na místě je vždy trošku jiná. Tudy kabel nejde protáhnout, tady přidat světlo, lednice bude jinde, změnil se obklad takže přesádrovat krabice atd. Ale i tak dle tvého rozpočtu elektrikář na místě sebou musí hodně mrsknout aby to stihnul v termínu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.