2x



Hrazení pobytu v domově pro seniory

Od: Datum: 28.04.14 19:53 odpovědí: 7 změna: 29.04.14 10:18

Dobrý den. Je možné hradit pobyt v domově pro seniory z příspěvku na péči? Děkuji za odpověd´.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.14 19:59

příspěvek na péči snad dostanete pokud se o člověka staráte a ne když je v domově seniorů

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 20:04
avatar

Ano, příspěvek na péči dostává postižený a je jedno jak ho použije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 20:08

Příspěvek náleží osobě, o kterou má být pečováno, nikoliv osobě, která péči zajišťuje. Příspěvek na péči klientů domovů pro seniory slouží na úhradu služeb péče a jako součást úhrady náleží celý domovu (§ 73 odst. 4 zák. č. 1058/2006 Sb.)

Akorát mi z toho není jasné, zda se platí obojí pobyt v domově + příspěvek. Nebo jen pobyt?

doplněno 29.04.14 09:01:

Takže se platí pobyt a příspěvek na péči, který pobírající osoba předává domově důchodců? Chápu správně?

doplněno 29.04.14 10:26:

miklous - dík za ujasnění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 10:18
Zdravím. Ano, chápete to správně. Pobyt se platí zvlášť. A příspěvek na péči také náleží domovu seniorů. Tento příspěvek je na výplaty zaměstnanců, kteří o seniora pečují. M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 20:37

Já za svojí maminku platím pobyt a příspěvek si vyřizuje sám domov seniorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 21:18
avatar

Každý klient domova pro seniory platí úhradu za pobyt a související služby (úklid, praní, žehlení atd.), příp. za odebranou stravu. Klient, který pobírá příspěvek na péči, odevzdává jej domovu a pracovníci domova mu onu péči poskytují (pomoc při hygieně, stravě, oblékání, zajišťování osobních záležitostí apod.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ami*
Datum: 29.04.14 10:14

Děkuji za všechny odpovědi. Už je mi to jasné - příspěvek na péči patří celý domovu, slouží k poskytování péče o seniora a zvlášt´ se platí za pobyt a stravu. Děkuji.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.