Koupě zahrady - postup

Od: Datum: 27.04.14 21:57 odpovědí: 1 změna: 27.04.14 22:23

Dobrý den,

naskytla se mi možnost koupit zahradu, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Co budu vše potřebovat ke zdárnému převodu nemovitosti do mého vlastnictví?

Sepsat kupní smlouvu, zajít na katastr...kdy zaplatit (dokud nebude přepsáno na mne, nerad bych něco platil)...kdo platí daň z převodu?...musí být odhad pro výpočet daně z převodu..?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 27.04.14 22:23

Na noc, starosti si má dělat prodejce, ten by si to měl zařídit a vy zaplatit a čekat na katastr. Daň z převodu hradí jako dosud prodejce, ale můžete se dohodnout. Kdy zaplatit, no zase dohoda, třeba část a až vám to posvětí katastr, (zašle KS) tak zbytek, nebo uložit k notáři (aby ji neprobendil). Vizte OZ - Koupě nemovité věci (novota, výhrada lepšího kupce).A neprodá to přes realitku? A pak hradit daň z nemovitosti. Bacha na exekuci, zástavu, věcná břemena, voda, elektrika ... co je v KS.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.