Sekačka s rozhozenou osou nože

Od: Datum: 27.04.14 09:43 odpovědí: 11 změna: 28.04.14 11:28

Dobrý den, při sekání trávy se mi podařilo najet sekackou na železnou tyč, která nebyla vůbec v trávě vidět. Bývaly sloupek od plotu, který trosku čouhá ze země. Sekačce to rozhodilo otáčení nože , při nastartování vybruje. Jak je nůž tak je vidět ze se otáčí s vychylkama ze je něco s osou. Při nastartování jede ale kouři se z motoru, protože se to blbě otáčí. Myslíte ze se to dá spravit? Bylo by mi ji líto. Sekačka stála 12 000 Kč. Je to honda s pojezdem. Píšu z mobilu tak se omlouvám za diakritiku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.14 09:54
avatar

Viděl bych to na ohnutou kliku. Nevím, že by to někdo dokázal srovnat, ale možný je všechno, některý lidi jsou neskutečně šikovný a dokážou zázraky.

Nejlepší by byla výměna kliky, což je práce pro fachmana.

A než to fachman vymění, vykopej ten sloupek ze země.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.04.14 16:18
avatar

Naprosto souhlasím, kdysi se mi stalo přesně totéž a opravdu to byla klikovka (a samozřejmě nůž).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 10:10
avatar
Opravji to skoro vsechny servisy; nektere vymeni klikovku. Jine narovnaji.cna cca 3 - 4000Kc
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.04.14 10:47

A není pouze ohnutý nůž nebo unašeč nože?Většina sekaček chrání motor právě nožem nebo tím unašečem zkuste demontovat aby zůstala pouze hřídel od kliky a otočit s ní jestli hází tak je to v ( ! ) a bude to chtít servis-teda jesttli se vyplatí

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cuca®
Datum: 27.04.14 14:00
avatar

Mám to také. Uz 2 roky.sekacka pracuje ale s mnohem menším vykonem

Je stara cca 8let tak cekam az uplne umře.

Svagrovi se to stalo s novou,to je horší.

Objednejte se do servisu zahr.techniky, zjistete cenu opravy a pak se rozhodněte.

Podle zdejsi rady zkuste nejdřív omrknout nůž, zdanení zniceny, pak to opravdu taky vibruje,

Ale pokud se kouří z motoru, nůž asi nebude problém.

At žijí naše bordely v trávě. U mne to byla zarostla cihla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 18:22

Kouři to ze zacatku, pak už ne. Omrknu opravare kolem, obvolám a snad se to spravy je to kvalitní Sekačka byla by ji škoda. Zítra zkusím ještě sundat ten nůž jestli hází hřídel. Pak se uvidí díky za rady

Datum: 27.04.14 19:05

Ahoj. Tím, že to čudí a neběží úplně dokonale, to může být tím, že se hnul klínek na hřídeli k unašeči zapalování. Ten klínek se dá koupit za pár korun a když se stáhne celý ten díl se starterem a zapalováním, tak sa na něj narazí. Ještě by mohl být prasklý unašeč nože. Někdy bývá litinový a dokáže taky pěkně prdnout. Jsou i hliníkové s takovými výstupky, co jsou vlastně takové zkrutné pojistky. Žvejknou se, při nárazu na pevnou překážku a nůž se protočí. Klika se mi ohnula několikrát, ale opravit narovnáním šla jenom někdy a pouze jednou. Určitě výjde levněji, si projít svoji sekanou plochu. Proti sousedskému terorismu je někdy těžká obrana. Některé věci, ale podivně vylézají ze země.

doplněno 27.04.14 19:58:

Ty pupíky jsou vlastně spíš střižný, ale užvejknou se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 27.04.14 22:41

Mě se to stalo minulý týden. Ne u sekačky, ale u zahradního . Na sídlišti zarostlá trubka. Odnesl to nůž, krerý se ohnul a střižné šrouby. Traktor měl takové vibrace, že se s tím nedalo 5 minut sekat. Nože jsem musel koupit nové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 28.04.14 09:26

Nejspíš ohlá klika, k tomu drobnosti jako střižné pojistky, posunuté zapalování, ohlý nůž. Klika někdy jde srovnat někdy ne, hodně záleží i na tom kdo jí rovná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 09:48
avatar

mravenče, bez odborné prohlídky nikdo nepozná, co se stalo. Pak každý jen napíšeme, co by to asi mohlo být, co se jemu podobného stalo.

Mně se osobně jen vždy ohnul nůž, ustřihl kolíček z hlavy nože. V servisu vyměňují celou hlavu. Já si sehnal hliníkovou kulatinu o průměru 8mm. Sundám nůž i s hlavou pečlivě přiložím, svrtám a pevné kolíčky nahradím onou kulatinou. Kudlu srovnám jak to nejvíce jde, zkusím zdali nehází a namontuji vše zpět. Nebo koupím jen kudlu.

Přeji Vám levnou opravu.

doplněno 28.04.14 20:25:

Sundejet nože, vybrujete to stále?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: frantisek*
Datum: 28.04.14 11:28

To samé se stalo mně. Máte hozenou kliku. Když chcete ušetřit za novou kliku, tak se to nechá opravit. Cena za opravu do dvou tisíc. Každá opravna těchto sekaček to dělá. Já už s tím po opravě sekám asi dva roky a nemá to chybu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.