Zašedlá spárovací hmota

Od: Datum: 26.04.14 10:45 odpovědí: 4 změna: 26.04.14 19:47

Dobrý den, máme problém se spárovací hmotou. Na zdích obkladů je spára podle vzorníku správná- hnědá. Ale spáry na podlahách jsou zašedlé, mají jinou barvu než mají mít. Přitom šlo o stejné šarže, úplně stejný postup jako při spárování obkladů na zdi. Přesto je výsledek zcela odlišný. Páci prováděl zedník, kerý má čtyřicetiletou praxi v oboru. Nářadí použil nové. Prosím o radu, v čem je chyba a jak to napravit?Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.14 11:08

Nepíšete, zda je spárováno čerstvě nebo již před nějakou dobou. V prvním případě by zřejmě šlo o drobnou ochylku ve výrobní šarži spárovací hmoty. Ve druhém případě o normální jev, kdy hmota na podlaze mění původní barvu díky prachu a nečistotám na zemi a častějšímu stírání vodou a mycími prostředky. Z toho plyne, že nemá smysl se odlišným odstínem nějak vzrušovat, po určité době je barva spár na podlaze vždycky jiná, než jste původně zamýšlel. Bohužel.

Ohodnoceno: 0x

Od: fliky
Datum: 26.04.14 11:20

Zaspárováno je asi týden. Jeden den jsme zaspárovali a druhý den už to bylo takto špatné. Stalo se nám to i v případě modré i hnědé barvy.

Datum: 26.04.14 16:00

Nevím ,přijde mi to divné .Osobně jsem před x roky dělal dlažbu,druhý den zaspáruji,ale nevyšla tak polovinu jsem nezaspároval,jenže problém byl ,že to tylo hned po novém roce a ona prodejna měla týden zavřeno (inventury atd) a v dalších tento odstín nebyl,všechny přibližné byli o dost světlejší (odstín nwn,jen že byla červená),nakonec říkám mámjen týden dovolené,dál čekat nemohu,jezdil jsem pryč a o víkendech jsem byl rád že mám oraz!Koupil a udělal jsem to tou světlejší - po dospárování to bylo vidět jen ve spojích původní a nová světlejšípo měsících provozu to již nepoznám kde je která,a to,že jsou spáry v podlaze jiný odstín než na obkladu,bych vůbec neřešil! Ale nevím jak to máte vše sladěné,takže asi máte smolíka a koupil jste dva různé odstíny s tím že byl šp.obal!

Ohodnoceno: 0x

Od: fliky
Datum: 26.04.14 19:47

Také jsme si nejdřív mysleli, že je to jiný odstín než na zdi, jenže ona není ta barva zešedlá na celé podlaze ale jsou tam fleky. Kousek hnědé a kousek šedé.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.