Jak vyčistit čerpadélko

Od: Datum: 26.04.14 00:06 odpovědí: 3 změna: 27.04.14 10:17
avatar

Můžete mi , prosím, poradit, jak pročistit malé čerpadélko z domácí fontánky? Je plně funkční, ale i když jde nastavením naplno, voda cirkuluje velmi malým pramínkem. Fontánka už má jistě něco naběháno, je koupena z bazoše. Čím to event. nechat procirkulovat, aby se vyčistilo a současně vnitřek nezničil. Děkuji moc.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.04.14 00:17
avatar

Dobrý den, předpokládám, že je u Vás poměrně tvrdá voda a v čerpadélku a hadičkách bude usazený vodní kámen. Ten se dá vcelku dobře rozpustit octem. Pravda, je to cítit jako při výrobě okurek, ale funguje to. Myslím, že by to nemělo nic poškodit. Můžete zkusit ocet do vody a nechat čerpadélko běžet, dokud se stav nezlepší. Potom obsah vypustit a použít čistou vodu (možná se sodou, která vodu změkčuje). Zdravím!

doplněno 26.04.14 00:51:

Pokud to není zaneseno vodním kamenem, tak tam mohou být i jiné nečistoty. Vše, co jde, tak rozeberte, vyčistěte a profoukněte. Pokud tam je nějaký filtr, tak ho také vyčistit. Dále je možné, že čerpadélko již stářím netěsní, zavzdušňuje se a ztrácí výkon.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.04.14 00:39
avatar

Tvrdou vodu moc nemáme, to je v poho, ale s octem bych snad nic nezkazila. Zkusím

Od: vlada*
Datum: 27.04.14 10:17

Zdravím

Problém je v tom že se většinou odřou oběžné lopatky a čerpadlo pak ztrácí tlak (předpokládám že otačky čerpadla jsou v normálu). Když odstraníte kámen, spára se ještě zvětší a tlak klesne. Jedině vlepit nějakou vložku, ale to už je práce pro kutily.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.