Bezdůvodné vystěhování z domu majitele

Od: Datum: 25.04.14 09:28 odpovědí: 6 změna: 26.04.14 16:54

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je možné, aby mě mohl do 15-ti dnů vystěhovat majitel domu...Situace je taková, že bydlíme s přítelem,který bude zítra již mým manželem v domě u jeho otce. Každý máme svůj vchod. Bydlíme tady cca půl roku. Bydleno tady předtím nebylo, takže jsme vše zrekonstruovali na své náklady vevnitř domu, teď to opravujeme venku, jelikož jeho otec není ve svém věku schopen. Jelikož je však přítele otec naváděn ze strany jeho dcery, tak si usmysleli, že konkrétně pouze mě pošlou dopis na vystěhování.

Já jsem momentálně v rizikovém těhotenství a jeho otec mě chtěl dokonce fyzicky napadnout. Několikrát nám tady vnikli i opilí (dům je průchozí), což při těhotenství potřebuji klid atd.. Je tedy možné takto někoho vystěhovat a zárověň i obtěžovat?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.04.14 10:19
avatar

Dobrý den, patrně bydlíte u budoucího tchána bez náj. smlouvy (bez papíru). Vztahy v té rodině jsou "divné" a Váš partner (zítra již manžel) se Vás nezastane? Chce i on, aby jeho těhotná manželka bydlela jinde? Měl by se k tomu jasně postavit, zastat se Vás a otce si srovnat. Tu svatbu bych asi odložil, dokud to Váš partner nevyřeší - minimálně mu tím pohrozit.

Vy potřebujete klid, svatba ho stejně nepřinese, tak se musí vyjasnit a zklidnit situace v rodině.

A také vyjasnit bydlení náj. smlouvou. Majitel snad v tom dopise uvádí nějaký důvod vystěhování (jenom Vás, ale syna ne). Prostě Vás tam nerad vidí. A na svatbu půjde? No, asi ne. Nikam se teď nestěhujte a Váš partner to musí s otcem pořešit. Zdravím!

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 25.04.14 12:29
avatar

Je to smutné, ale pokud nemáte k uvedenému prostoru žádnou smlouvu tak jste zde nelegálně a tomu aby jste se musela vystěhovat opravdu nic nebrání. Asi bych partnera který neumí udělat pořádek nechtěl. Ale to je otázka priorit nad tím je třena se zamyslet i když pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 25.04.14 13:17

Je to prosté. Pokud otec strpí v bytě svého syna, máte vy právo být u jeho syna, vašeho nastávajícího, neomezeně dlouho-navždy non stop na návštěvě, pokud s tím váš nastávající souhlasí. Nejste na návštěvě u otce, ale u jeho syna !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 14:18
avatar

Otec je majitel domu a vy jste na jeho domě, na své náklady provedli rakonstrukci. Chyba. Proč se lidi nepoučí z neštěstí druhých, proč nečtou ten debilní zákoník a dělají stále stejné chyby. Já vám nenadávám, já vám dokonce i rozumím. Chalupu manželova dědy jsme zrekonstruovali, po smrti dědy ji zdědil jeho syn, manželův otec a prý k čemu přepis, ty dostaneš tuto chalupu a tvoje sestra chalupu po matce. Léta v pohodě, my se odstěhovali do bytu a na chalupu jezdili makat a cpali tam svoje peníze, pak dospěli děti manželovi sestry a začal boj, my měli dost a oni málo. Vyšlo to a otec než zemřel nechal chalupu na syna přepsat, od té doby s rodinou sestry nemluví a se svou matkou také ne (bylo by to dlouhé povídání). Kamarádka zrekonstruovala patro v domě svého otce (matka po rozvodu žije v 1+1) 5 let v pohodě a pak si otec dovedl novou ženu a ze slovy, nic vám tu nepatří je vyhnal. Jak to dopadne, nevím, soudí se aby jim aspoň zaplatil rekonstrukci a bydlí v podnájmu.

Milá Dorotko, vemte nohy na ramena a raděj bydlete v garsonce ale ve své a chlap co si neumí zjednat pořádek nestojí za to, abych s nim spojila svůj život. Vystěhovat vás může, je to jeho dům a smlouvu na bydlení nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 23:30
avatar

Dorotko, nemáte to lehké. Nejdříve se poraďte se svým přítelem, zda jste schopni tuto situaci snášet, případně ji odvrátit tak, aby Vás tam nechal jeho otec v klidu bydlet. Pak si o tom promluvte s otcem, aby i s ohledem na Váš stav Vám dopřál klidu. V případě, že dojdete k názoru, že tam bydlení nebude dobré, zkuste si naplánovat něco jiného. Je to samozřejmě problém a nejde to řešit okamžitě, ale k okamžitému vystěhování důvod nemá. Dosud mu Vaše bydlení nevadilo, když jste tam mohli provádět úpravy, na vaše náklady. Taky jste ještě žádný dopis nedostala, jestli dobře rozumím. Takže uvažovat o budoucnosti můžete, ale zatím zůstaňte, kde jste, doufám, že nehrozí násilí. Variantou by asi byl azylový dům nebo něco podobného. Zkuste řešit po dobrém, na vystěhování je ještě čas. Pokud jde o opilce, volejte Policii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.04.14 16:54
avatar

Volat policii sice může ale ona je v cizím domě a nemá tam co dělat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.