Jak připravit kýbl betonu?

Od: Datum: 24.04.14 19:51 odpovědí: 6 změna: 25.04.14 14:36

Dobrý den obracím se na vás s touto situací: Mám klasický kýbl, cement, hladký písek bez kamení.Kolik klasických lopat čeho přidat a kolik vody v litrech přilít na jeden kýbl betonu? Děkuji vám moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.14 20:19
avatar

beton se dělá 1:3 - 6 (záleží na požadované pevnosti.Tzn 1 lopata cementu a 3 lopaty písku.Vody dle potřeby.Do toho kbelíku odhadem lopata cementu a jen tři písku nekolikrát nasucho přeházet a pak teprve kropit a prohazovat.(nebo míchadlem ve vrtačce ale nebude to asi to pravé ořechové)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.14 20:23

poměr dobrý ale měl by byt spíš váhový ne objemový,lopata cementu je jiná váha než lopata písku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 24.04.14 22:39
Problem.je ten, ze na stavbe se to vahobe dost blbe urcuje. Tak proto je merna jednotka lopata. Vahove to asi bude podobne, pac jina hustota pisku a cementu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 05:55

Jako bývalý dispečer betonárky doplňuji dvě věci - při výrobě betonu se pochopitelně váží,přičemž se bere ohled na vlhkost. Ale doma to na lopaty stačí. K tomu písku - pevnost dělá kámen,písek jen vyplňuje mezery mezi ním. Záleží tedy na co onen beton chceš. Pokud jen něco vyhladit,zarovnat, bez požadavku na pevnost,tak stačí písek,ale to již namíchané si můžeš koupit v každých stavebninách a přidáš jen vodu. Pokud požaduješ nějakou pevnost,pak přidej drobný kámen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egon®
Datum: 25.04.14 11:53

To mě připomělo jednoho mladého zednického učně. Kamarád potřeboval u firmy opravit část plotu. Tak si tohoto učně vzal, aby zabetonoval nový sloupek a plot opravil. Řekl mu tady máš kybl, písek, cement a nějaký kameny, ať toho betonu tam nedávaš moc. Rozmýcháš to vrtačkou v kyblu. Učeň za půl hodiny došel, že to tou vrtačkou nejde. Šli jsme se podívat a pochopili jsme. Nedal do kyble jen písek, cement a vodu ale i ty kameny...(nejednalo se o štěrk)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 14:36
avatar

Záleží taky co chceš betonovat - tedy s ohledem na množství vody. Například na podlahy se "dusá" sušší beton - je pak pevný, naopak, pokud je potřeba něco zalývat, aby to zateklo (armatury a pod.) je potřeba beton řidší, ale vždy raději o něco méně vody a pořádně zaštěrchat, zavibrovat, udusat, než tam lít hodně řídký beton, který pak ztrácí pevnost. Při vytvrzování (zrání) betonu kropit a nejlépe zakrývat proti slunci například pytli od cementu (vlhčenými). No a nechat vyzrát. S tím štěrkem souhlas, armatura a štěrkovaný beton dělá pevnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.